info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Vitabiotics Menopace Calcium

Çmimi:2,599.80 L 2,339.82 L -10%

Suplement me kalçium për femrat gjatë dhe pas periudhës së menopauzës
60 tableta

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Masa

60 tableta

Brand

Formulation

Suitable For

Lactose Gluten

Përshkrimi

Formulim me kalçium për gratë në periudhën gjatë dhe pas menopauzës.
Ulja e nivelit të estrogjenit sjell ulje të densitetit kockor.
Kalçiumi ndihmon në ruajtjen e densitetit kockor dhe në parandalimin e osteoporozës.
Formulimi përmban gjithashtu:
-zink, magnez dhe vitaminë D, të rëndësishme për kockat;
-vitaminë B1, që ndihmon në mirë funksionimin e zemrës;
-vitaminat B6 dhe B12, që rregullojnë metabolizmin e homocisteinës;
-izoflavonoidet e sojës, që qetësojnë afshet e menopauzës;
-vitaminën B6, që rregullon aktivitetin hormonal.
I përshtatshëm për vegjetarianë.
Pa xhelatinë.
Pa ngjyrues artificialë.
Pa konservues.
Pa maja.
Pa gluten.
Nuk përmban medikamente dhe as substanca hormonale.
Nuk testohet në kafshë.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të këtij produkti nëse jeni shtatzënë, nëse ushqeni me gji, nëse jeni diagnostikuar me epilepsi, probleme të tiroides, nëse keni ndonjë problem shëndetësor tjetër apo nëse keni alergji nga ndonjë përbërës specifik i produktit.
Produkti përmban hekur, i cili kur merret në sasi më të larta se normat mund të jetë i dëmshëm për fëmijët.
Ruhet në temperaturë ambjenti.

Përdorimi

Këshillohet të pihen 2 tableta në ditë shoqëruar me ujë.
Nuk përtypen.
Nuk rekomandohet të tejkalohet doza ditore e lejuar.

Përbërësit

Nutritional Information Average per 2 tablets % EC NRV*
Soya Isoflavone Extract 100 mg –
Natural Mixed Carotenoids 2 mg –
Vitamin A (1333 IU) 400 µg RE 50
Vitamin D (as D3 400 IU) 10 µg 200
Vitamin E 30 mg α-TE 250
Vitamin C 45 mg 56
Thiamin (Vitamin B1) 10 mg 909
Riboflavin (Vitamin B2) 5 mg 357
Niacin (Vitamin B3) 20 mg NE 125
Vitamin B6 10 mg 714
Folic Acid 400 µg 200
Vitamin B12 9 µg 360
Biotin 30 µg 60
Pantothenic Acid 30 mg 500
Calcium 700 mg 88
Iron 8 mg 57
Magnesium 100 mg 27
Zinc 15 mg 150
Iodine 250 µg 167
Manganese 0.5 mg 25
Copper 1000 µg 100
Chromium 50 µg 125
Selenium 100 µg 182
PABA 30 mg –
*NRV = Nutrient Reference Value, µg = microgram
mg = milligram, IU = International Units.
Calcium Carbonate, Magnesium Oxide, Tablet Coating (Hydroxypropylmethylcellulose, Polydextrose, Colours: Titanium Dioxide, Iron Oxide, Copper Chlorophyllin [Natural Source], Talc, Maltodextrin, Medium Chain Triglycerides, Glycerin), Soya Isoflavone Extract (from Soya), Anti-caking Agents: Silicon Dioxide, Stearic Acid & Magnesium Stearate, Vitamin C (Ascorbic acid [Carriers: Hydroxypropylmethylcellulose & Tartaric Acid]), Pantothenic Acid (as Calcium Salt), Vitamin E (as D Alpha Tocopheryl Acid Succinate) (from Soya), Zinc Sulphate, Maltodextrin, Para Amino Benzoic Acid, Crosslinked Cellulose Gum, Ferrous Fumarate, Niacin (as Nicotinamide), Thiamin (Vitamin B1 as Mononitrate), Vitamin B6 (Pyridoxine HCI), Vitamin B12 (Cyanocobalamin [Carriers: Trisodium Citrate, Citric Acid, Maltodextrin]), Betacarotene (Carriers: Starch, Water, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol), Bulking Agent: Microcrystalline Cellulose, Riboflavin, Vitamin A (Vitamin A Acetate, [Carriers: Acacia, Maltodextrin, Corn Starch, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Vitamin D3 (Cholecalciferol [Carriers: Acacia, Sucrose, Corn Starch, Medium Chain Triglycerides, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Chromium Chloride, Copper Sulphate, Manganese Sulphate, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Potassium Iodide, Sodium Selenate, Biotin. Allergy Advice: For allergens, see ingredients in bold.