info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Vichy Liftavtiv Collagen Specialist

Çmimi:5,900.00 L 5,015.00 L -15%

Krem dite dhe nate me efekt anti-moshë dhe lifting për të gjithë tipet e lëkurave
50 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Masa

50 ml

Brand

Formulation

Skin Type

Specific For

Action

Suitable For

,

Përshkrimi

Kolagjeni është një nga proteinat më të bollshme në trupin e njeriut. Ai përfaqëson 80% të proteinave në lëkurë dhe luan një rol thelbësor në ruajtjen e rinisë së lëkurës, duke siguruar qëndrueshmërinë dhe strukturën e saj.

Frymëzuar nga gjenerata e re e procedurave estetike jo-invazive, LIFTACTIV kompenson efektet e dukshme të kolagjenit dhe humbjes së acidit hialuronik, për të luftuar plakjen e lëkurës.
COLLAGEN SPECIALIST korrigjon shenjat që lidhen me humbjen e kolagjenit në lëkurë.
Falë përbërësve aktivë të tij me performancë të lartë [Peptidet kundër plakjes së lëkurës + Vitamina C], rrudhat mbushen, konturet rivendosen dhe pamja e fytyrës unifikohet.

Efektivitet i dëshmuar dhe i dukshëm anti-rrudhë:
Menjëherë: tonifikim + 52% *
Pas 4 javësh: rrudha -16% **
Pas 8 javësh: ulje e pigmentimit dhe tërheqje e lëkurës. Hipoalergjnik. I testuar në lëkurë të ndjeshme.

Përdorimi

Aplikoni një sasi të vogël kremi në lëkurën e pastër dhe të thatë.

Përbërësit

AQUA / WATER
GLYCERIN

DIMETHICONE

ISOHEXADECANE

ALCOHOL DENAT.

SILICA

HYDROXYETHYLPIPERAZINE ETHANE SULFONIC ACID

PROPANEDIOL

SYNTHETIC WAX
PEG-10 DIMETHICONE
EPERUA FALCATA BARK EXTRACT
PEG-30 DIPOLYHYDROXYSTEARATE
STEARYL ALCOHOL

SORBITAN OLEATE

DIMETHICONE / PEG-10/15 CROSSPOLYMER
DIMETHICONE / POLYGLYCERIN-3 CROSSPOLYMER
CETEARETH-6
SODIUM ACRYLATES COPOLYMER
CITRATE SODIUM

SODIUM HYDROXIDE
SODIUM PHYTATE
CYCLODEXTRIN
ADENOSINE

ASCORBYL GLUCOSIDE

NYLON-12
ISOPROPYL ALCOHOL
PROPYLENE CARBONATE
DIPROPYLENE GLYCOL

CAPRYLIC / CAPRIC TRIGLYCERIDE
CAPRYLYL GLYCOL
ACETYL TETRAPEPTIDE-9
SYNTHETIC FLUORPHLOGOPITE
DISTEARDIMONIUM HECTORITE
DEXTRIN
PISUM SATIVUM EXTRACT / PEA EXTRACT
TOCOPHEROL

PHENOXYETHANOL

CI 15985 / YELLOW 6
CI 77891 / TITANIUM DIOXIDE
PERFUME / FRAGRANCE