info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Rilastil Dermastil Pediatric Body Hair-Cleanser

Çmimi:1,490.00 L 1,341.00 L -10%

Shampo trupi dhe koke për fëmijë
400ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Skin Type

Hair Type

Action

,

Suitable For

,

Specific For

,

Përshkrimi

E krijuar posaçërisht për të mbrojtur lëkurën delikate të bebeve dhe fëmijëve tuaj.
Pastron lëkurën pa dëmtuar shtresën hidrolipidike të saj.
Me vitaminë E dhe provitaminë B5 në përmbajtje.
Përmban surfaktantë miqësorë me lëkurën dhe ka një pH të tillë që nuk shkakton djegie apo irritim të syve.
Testuar dermatologjikisht dhe nën mbikëqyrjen e mjekëve pediatër.
Testuar për nikel, krom, kobalt, mërkur dhe paladium.
Hipoalergjik.
Përmban parfum që nuk shkakton alergji.
Pa parabenë.
Pa SLES, pa SLS, pa derivate të grurit.

Përdorimi

Hidhet një sasi shampoje në duar dhe shpërhapet në trupin dhe kokën e fëmijës. Masazhohet, me qëllim që të shkumojë dhe më pas shpëlahet me ujë të bollshëm.
Mund të përdoret çdo ditë.

Përbërësit

Aqua (Water) ● Cocamidopropyl Betaine ● Sodium Cocoyl Isethionate ● Disodium Cocoamphodiacetate ● PEG-7 Glyceryl Cocoate ● Polysorbate 20 ● Sodium Chloride ● Propanediol ● Sodium Lauroyl Sarcosinate ● Sodium PCA ● Stearic Acid ● Lactic Acid ● Ceteareth-60 Myristyl Glycol ● Betaine ●Tocopheryl Acetate ● Panthenol ● Caprylhydroxamic Acid ● Polyquaternium-10 ● Disodium EDTA ● Tetrasodium EDTA ● Parfum (Fragrance).