info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Neostrata Skin Active Matrix Support SPF 30

Çmimi:6,530.00 L

Krem dite anti-rrudhë & mbrojtës ndaj rrezeve të diellit UVA/UVB me SPF 30.
50 g

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

, , , ,

Brand

Formulation

Masa

50 g

Skin Type

Specific For

Spf

Suitable For

Përshkrimi

Krem dite anti-rrudhë që përmban 8% NeoGlucosamine, 0,1% Retinol dhe peptide të krijuara për të zvogëluar pamjen e rrudhave të imta dhe të thella, për të përmirësuar strukturën e lëkurës dhe tonin e pabarabartë.

Formula SynerG përfshin tre teknologji të provuara klinikisht:
– NeoGlucosamine® e patentuar dhe Retinoli, që synojnë prodhimin e acidit hialuronik, për të rritur vëllimin dhe qëndrueshmërinë e lëkurës.
– Antioksidantët e fuqishëm ndihmojnë në mbrojtjen e lëkurës kundër radikaleve të lira dhe plakjes.
– Filtrat UVA dhe UVB mbrojnë lëkurën nga efektet e djegies dhe plakjes nga ekspozimi i përditshëm i rrezeve të diellit.

Fragrance-free.
Paraben-free.

Përdorimi

Aplikoni kremin 15 minuta përpara ekspozimit në diell.
Përdorni një krem dielli rezistent ndaj ujit nëse notoni ose djersitni.
Riaplikoni kremin mbrojtës cdo 2 orë.

Përbërësit

Active ingredients/Ingrédients actifs (w/w) Avobenzone 3%, Octinoxate 7.5%, Octisalate 5% Purpose/Utilité: Sunscreen/Écran solaire Inactive ingredients/Ingrédients inactifs Aqua/Water/Eau, Acetyl Glucosamine, Butyloctyl Salicylate, Cyclopentasiloxane, Glyceryl Stearate, Butylene Glycol, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, PEG-100 Stearate, Dimethicone, Cetyl Alcohol, Nylon-12, Triacontanyl PVP, Retinol, Citric Acid, Palmitoyl Tripeptide-1, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Coffea Arabica (Coffee) Fruit Extract, DL-Alpha Tocopheryl Acetate, Rosa Damascena Flower Oil, Punica Granatum Extract, Arginine, Glycerin, Propylene Glycol, Cyclohexasiloxane, Caprylyl Glycol, Dimethiconol, Disodium EDTA, BHT, Xanthan Gum, PEG-75 Stearate, Ceteth-20, Steareth-20, Polysorbate 20, Triethyl Citrate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Methyldihydrojasmonate, Carbomer, Ethylene Brassylate, Phenoxyethanol, Chlorphenesin, Yellow 5 (CI 19140), Red 33 (CI 17200).