info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • 10-18 SHTATOR 15% ULJE Suplementet për fëmijë | 10% ULJE Suplementet për të rritur | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • 10-18 SHTATOR 15% ULJE Suplementet për fëmijë | 10% ULJE Suplementet për të rritur | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • 10-18 SHTATOR 15% ULJE Suplementet për fëmijë | 10% ULJE Suplementet për të rritur | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Neostrata Resurface Glycolic Renewal Smoothing Cream 10% AHA

Çmimi:4,500.00 L 3,600.00 L -20%

Krem hidratues me efekt eksfoliues
40 g

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Masa

40 g

Skin Type

,

Specific For

Suitable For

, ,

Përshkrimi

Neostrata Ultra Smoothing Cream është një krem me veti antioksiduese, hidratuese, eksfoljuese, i cili përmban acid glikolik dhe acid citrik (alfahidroksi acide ose AHAs).

Kremi stimulon rigjenerimin qelizor dhe ndihmon lëkurën të ketë një teksturë të butë, duke reduktuar pigmentimin dhe pamjen e rrudhave të të imëta dhe ekzistuese.
Kompleksi amfoterik në përmbajtje të kremit siguron përthithje të butë në lëkurë.
Ideal për përdoruesit për herë të parë me Alfa Hidroksi Acide.
I përshtatshëm për lëkura normale, të thata, të maturuara dhe të dëmtuara nga dielli.

Nuk rekomandohet të përdoret tek personat me lëkurë të ndjeshme.
Pa yndyrë, pa aromë, jo-komedogjenik.

Përdorimi

Aplikojeni në fytyrë dhe qafë një herë në ditë 2 javët e para dhe dy herë në ditë për vazhdimësinë në varësi sesi tolerohet nga lëkura.

Kujdes: Ky produkt përmban Alfa Hidroksi Acide (AHA) që mund të rrisin ndjeshmërinë e lëkurës tuaj ndaj diellit.

Përbërësit

Aqua/Water/Eau, Glycolic Acid, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Decyl Oleate, Isopropyl Palmitate, Citric Acid, Propylene Glycol, Isocetyl Stearate, Ammonium Hydroxide, Arginine, Isostearic Acid, Dimethicone, Magnesium Aluminum Silicate, Dicetyl Phosphate, Ceteth-10 Phosphate, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Phenoxyethanol, Butylene Glycol, Glycerin, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Chlorphenesin, Methylparaben.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping