info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Uljet e nxehta të verës| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Uljet e nxehta të verës| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Uljet e nxehta të verës| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Neostrata Correct Antioxidant Defense Serum

Çmimi:6,580.00 L

Serum i koncentruar me veprim antioksidues dhe anti-age, i cili mbron lëkurën nga stresi oksidativ.
30 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

, , , ,

Brand

Formulation

Masa

30 ml

Skin Type

Specific For

Suitable For

Përshkrimi

NeoStrata Skin Active Antioxidant Defense Serum është një serum i fuqishëm dhe mjaft i përqendruar, formuluar për të luftuar fotoplakjen,` e cila shkaktohet nga stresi oksidativ dhe rrezet e forta diellore.

Kjo formulë e përqendruar SynerG 8.0 përmban 8 antioksidantë të fuqishëm me veprim të shumëfishtë dhe është krijuar për të luftuar dëmtimin oksidativ dhe për të mbrojtur lëkurën nga plakja e parakohshme.

Acidi Bionik dhe polihidroksi acidet e patentuara “kapin” metalet e rënda që promovojnë oksidimin, duke ndihmuar në parandalimin e dëmtimeve qelizore të shkaktuara nga dielli.

Kombinimi i fuqishëm i acidit citrik dhe jargavanit, çajit të gjelbër dhe ekstrakteve të farave të rrushit Chardonnay veprojnë së bashku, për të neutralizuar pesë lloje të ndryshme të radikaleve të lirë dhe ndihmojnë në ruajtjen e ADN-së, lipideve dhe membranave qelizore të shëndetshme.

Për më tepër, ky burim super i fuqishëm i ekstraktit të çajit të gjelbër bën të mundur mbrojtjen kundër agjentëve inflamatorë në lëkurë.

Përdorimi

Aplikoni butësisht serumin në fytyrë të pastruar paraprakisht.
Aplikohet në të gjithë zonën e fytyrës dhe qafës ose në zona të veçanta.

Kujdes: Ky produkt përmban një alpha hidroksi acid (AHA), i cili mund të rrisë ndjeshmërinë e lëkurës suaj ndaj diellit dhe rrit mundësinë e djegies.
Serumi mund të përdoret vetëm ose poshtë një kremi hidratues ose kremi mbrojtës me SPF.

Përbërësit

Aqua/Water/Eau, Butylene Glycol, Alcohol Denat., Maltobionic Acid, Gluconolactone, Polysorbate 80, Dimethicone PEG-7 Phosphate, Citric Acid, Tocopheryl Acetate, Tetrahexyldecyl Ascorbate, Camellia Sinensis Leaf Extract, Epigallocatechin Gallate, Syringa Vulgaris (Lilac) Leaf Cell Culture Extract, Syringa Vulgaris (Lilac) Extract, Coffea Arabica (Coffee) Seed Extract, Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract, Cucumis Melo Cantalupensis Fruit Extract, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Jasminum Officinale (Jasmine) Flower/Leaf Extract, Rose Extract, Elettaria Cardamomum Seed Extract, Abies Balsamea (Balsam Canada) Extract, Eugenia Caryophyllus (Clove) Flower Extract, Maltodextrin, Caprylic/Capric Triglyceride, Propylene Glycol, Ammonium Hydroxide, Hydroxyethylcelullose, Sodium Bisulfite, Amyl Cinnamal, Caprylyl Glycol, Chlorphenesin, Phenoxyethanol, Caramel, Red 4 (Cl 14700), Yellow 5 (Cl 19140).