info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

Bioscalin Trico Age 45+ Shampoo

Çmimi:L1,560.00

Shampo kundër rënies së flokëve për femra mbi 45 vjeç
200ml

Stock: In stock

Additional information

Brand

Formulation

Hair Type

Specific For

Action

,

Suitable For

Përshkrimi

Shampo e krijuar posaçërisht për t’u dhënë shkëlqim, hidratim dhe fortësi flokëve e për të parandaluar rënien e tyre, te femrat mbi 45 vjeç.
Me kombinim të përbërësve të mëposhtëm në përmbajtje:
– BioEquol, ekstrakt i marrë nga bima ajuga dhe nga fermentimi i sojës;
– Biogeninë, kompleksi i cili përmban biotinë dhe pantenol,
– p-fulvinë, lëndë me veti antioksiduese;
– Hair Barrier Complex, me përbërës lipidikë.
Pas një sërë përdorimesh flokët rifitojnë shkëlqimin, fortësinë, butësinë dhe gjallërinë e humbur.
Pa parabene.
I testuar dermatologjikisht.
I testuar për alergji.

Përdorimi

Aplikohet në flokë të njomë, masazhohet për disa minuta dhe më pas shpëlahet me ujë të bollshëm.
Mund të përdoret çdo ditë.

Përbërësit

Cellulosa microcristallina
,calcio fosfato; Bioequolo (Soia fermentata*, Ajuga (Ajuga reptans L. foglie estratto secco), Addensante: idrossi-propil-metilcellulosa; Isoflavoni di soia (Soia Glycine max (L.) Merr.) semi estratto secco), Zinco bisglicinato, Antiagglomerante: Mono e digliceridi degli acidi grassi; Borragine (Borago officinalis L. olio, Destrine di Tapioca), Antiagglomerante: Silicio biossido; Biogenina (Calcio D-pantotenato, N-(3-aminopropil)-tetrametilendiammina tricloridrato, D-biotina), Colorante: Titanio biossido; Rame bisglicinato, Rutina, Coloranti: Ferro ossido rosso, Ferro ossido giallo; Acido folico, Resveratrolo.