info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Bioscalin Trico Age 45+ Fiale Anticaduta

Çmimi:5,460.00 L 4,368.00 L -20%

Ampula kundër rënies së flokëve për femra mbi 45 vjeç
10 ampula x 3.5 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Hair Type

Action

Suitable For

,

Specific For

Përshkrimi

Trajtim specifik kundër rënies së flokëve për femra mbi 45 vjeç.
Me kalimin e viteve dhe ndryshimet hormonale, flokët bëhen më të thatë, më të dobët dhe nis proçesi i rënies së tyre.
Për të kundërshtuar këtë fenomen në laboratorët Giuliani u krijua linja Trico Age.
Ampulat përmbajnë:
-kompleksin BioEquolo (kombinim i ekstrakteve të bimës ajuga reptans me produktet e fermentimit të sojës) që kundërshton proçesin e rënies së flokëve;
-biogeninë, me efekt ushqyes dhe forcues të flokëve;
-kompleksin ColorCare, që ruan ngjyrën e flokëve dhe u jep atyre shkëlqim.
Teknologjia e përdorur është Triactive 3 që mundëson aplikmin e një ampule çdo tre ditë.
Testuar dermatologjikisht.
Testuar për alergji.

Përdorimi

Rekomandohet përdorimi i
një ampule çdo tre ditë.
Ampula mund të aplikohet si në skalp të thatë ashtu dhe në skalp të njomë.
Nuk shpëlahet pas aplikimit.
Këshillohet përdorimi për të paktën tre muaj.

Përbërësit

Aqua, Alcohol Denat., Calcium Pantothenate,Methylspermidlne,Potassium Octatrienoate, Lecithin, Panthenol, Lactobacillus/Soymilk Ferment Filtrate, Biotin, Polyurethane-26, Ajuga Reptans Leaf Extract, Ceramide NP, Ceramlde AP, Cholesterol, Phytosphingosine, Ceramlde EOP, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Lactic Acid, Ethoxydtóiycol, Alcohol, Octadecyl Di-t-Butyl-4-Hydroxyhydrocinnamate, Maitodextrin, Hydroxypropyltrlmonium Hyaluronate, Tocopherol, Sodium Lauroyl Lactylate, Phenoxyethanol, Carbomer, Ethylhexylglycerin, Xanthan Gum, Parfum. 

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping