info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

Bioscalin Trico Age 45+ Fiale Anticaduta

Çmimi:L5,460.00

Ampula kundër rënies së flokëve për femra mbi 45 vjeç
10 ampula x 3.5 ml

Stock: In stock

Additional information

Brand

Formulation

Hair Type

Specific For

Action

Suitable For

,

Përshkrimi

Trajtim specifik kundër rënies së flokëve për femra mbi 45 vjeç.
Me kalimin e viteve dhe ndryshimet hormonale, flokët bëhen më të thatë, më të dobët dhe nis proçesi i rënies së tyre.
Për të kundërshtuar këtë fenomen në laboratorët Giuliani u krijua linja Trico Age.
Ampulat përmbajnë:
-kompleksin BioEquolo (kombinim i ekstrakteve të bimës ajuga reptans me produktet e fermentimit të sojës) që kundërshton proçesin e rënies së flokëve;
-biogeninë, me efekt ushqyes dhe forcues të flokëve;
-kompleksin ColorCare, që ruan ngjyrën e flokëve dhe u jep atyre shkëlqim.
Teknologjia e përdorur është Triactive 3 që mundëson aplikmin e një ampule çdo tre ditë.
Testuar dermatologjikisht.
Testuar për alergji.

Përdorimi

Rekomandohet përdorimi i
një ampule çdo tre ditë.
Ampula mund të aplikohet si në skalp të thatë ashtu dhe në skalp të njomë.
Nuk shpëlahet pas aplikimit.
Këshillohet përdorimi për të paktën tre muaj.

Përbërësit

Aqua, Alcohol Denat., Calcium Pantothenate,Methylspermidlne,Potassium Octatrienoate, Lecithin, Panthenol, Lactobacillus/Soymilk Ferment Filtrate, Biotin, Polyurethane-26, Ajuga Reptans Leaf Extract, Ceramide NP, Ceramlde AP, Cholesterol, Phytosphingosine, Ceramlde EOP, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Lactic Acid, Ethoxydtóiycol, Alcohol, Octadecyl Di-t-Butyl-4-Hydroxyhydrocinnamate, Maitodextrin, Hydroxypropyltrlmonium Hyaluronate, Tocopherol, Sodium Lauroyl Lactylate, Phenoxyethanol, Carbomer, Ethylhexylglycerin, Xanthan Gum, Parfum.