info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Bioscalin Physiogenina Maschera Fortificante

Çmimi:2,340.00 L 1,872.00 L -20%

Maskë forcuese për flokë të dobët e të brishtë
200ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Hair Type

Action

Suitable For

, ,

Specific For

Përshkrimi

Formulim, i përshtatshëm për të forcuar flokët e dobët dhe kundërshtuar proçesin e rënies.
Përmban Physiogeninën, një kompleks që nxit proçesin e vetëriparimit të qelizave, duke ndikuar pozitivisht në proçesin e rritjes së flokëve.
Maskës i janë shtuar një sërë aminoacidesh me veprim mbrojtës të kutikulave, të cilat veshin fibrat e flokëve dhe i mbrojnë nga faktorët e jashtëm dëmtues.
Ceramidet, pjesë e këtij formulimi, kanë për funksion të hidratojnë dhe ushqejnë flokun.
Pa parabene.
I testuar dermatologjikisht.
I testuar për alergji.

Përdorimi

Aplikohet në flokë të njomë, të sapolarë.
Lihet për 2-3 minuta dhe shpëlahet me ujë të bollshëm.
Rekomandohet të përdoret 1-2 herë në javë.

Përbërësit

Aqua, cetearyl alcohol,
propylene glycol, cetrimonium chloride, galeopsis segetum extract, methylspermidine, panthenol, certhamus tinctorius seed oil, calcium pantothenate, allantoin, glycyrrhetinic acid, biotin, rutin, vitis vinifera seed extract, lecithin, olea europaea fruit extract, zeaxanthin, ceramide np, ceramide ap, cholesterol, phytosphingosine, ceramide eop, phenoxyethanol, glyceryl stearate, amodimethicone, guar hydroxypropyltrimonium chloride, quaternium-22, behentrimonium methosulfalte, tocopheryl acetate, hydroxyethylcellulose, mica, cyclopentasiloxane, disodium edta, o-cymen-5-ol, ethylhexyl methoxycinnamate, collagen amino acids, diethylamino hydroxybenzoyl hexyl benzoate, bht, citric acid, disodium cocoamphodiacetate, trideceth-10, titanium dioxide, benzoic acid, dehydroacetic acid, hydroxypropyltrimonium hyaluronate, sodium chloride, potassium sorbate, maltodextrin, ethylhexylglycerin, helianthus annuus seed oil, sodium lauroyl lactylate, polyurethane-26, silica, quercetin, carbomer, xanthan gum, ascorbic acid, tocopherol, parfum.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping