info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

Bioscalin Physiogenina Fiale Anticaduta

Çmimi:L4,680.00

Ampula kundër rënies së flokëve 10 ampula x 3.5 ml

Stock: In stock

Additional information

Brand

Formulation

Hair Type

Specific For

Action

Suitable For

, ,

Përshkrimi

Ampula të krijuara posaçërisht për trajtimin e rënies së flokëve.
Me kompleksin Physiogenina në përmbajtje, i cili jo vetëm parandalon rënien, por dhe nxit mbirjen e flokëve të rinj, duke ndikuar në proçesin e vetë-rregullimit qelizor.
Biotina (vitaminë e rëndësishme për flokët), spermidina (poliaminë që merr pjesë në proçesin e metabolizmit) dhe galeopsis (ekstrakt i një bime europiane) nxisin prodhimin e flokëve të rinj.
Pa gluten.
Testuar dermatologjikisht.
Testuar për alergji.

Përdorimi

Rekomandohet përdorimi i
një ampule çdo tre ditë.
Ampula mund të aplikohet si në skalp të thatë ashtu dhe në skalp të njomë.
Nuk shpëlahet pas aplikimit.
Këshillohet përdorimi për të paktën tre muaj.

Përbërësit

Aqua, alcohol denat., calcium
pantothenate, peg-40 hydrogenated castor oil, methylspermidine, galeopsis segetum flower/leaf/stem extract, lecithin, rutin, biotin, vitis vinifera seed extract, zeaxanthin, soy isoflavones, olea europaea fruit extract, lactic acid, hydroxypropyltrimonium hyaluronate, octadecyl di-t butyl-4-hydroxyhydrocinnamate, alcohol, polysorbate 80, polyurethane-26, helianthus annuus seed oil, maltodextrin, tocopherol, silica, tocopheryl acetate, quercetin, ascorbic acid, parfum, linalool, d-limonene