info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Youth Lab Thirst Relieve Mask

Çmimi:550.00 L 440.00 L -20%

Maska një përdorimshe hidratuese dhe ushqyese
2x6ml

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Skin Type

Specific For

Suitable For

, ,

Maskë për hidratim të thellë dhe të gjatë.
Kombinon përbërës aktivë hidratues, që veprojnë në mekanizma te ndryshem sinergjikë, duke mbrojtur barrierën epidermale dhe duke siguruar përmirësimin e prodhimit të kolagjenit dhe normalizimin e teksturës së lëkurës.
Ekstrakt nga Fara e Mollës (e pasur ne fitostimulinë, acid ursolik dhe fytosterole) përmirëson prodhimin e kolagjenit I dhe III, për t’i dhënë ndriçim dhe zbutje lëkurës.
Matrica molekulare Biopolimere në përmbajtje garanton hidratim të thellë dhe të gjatë.
Ekstrakt nga Alga të kuqe – hidraton, i jep jetë dhe zbut teksturën e epidermës.

Testuar dermatologjikisht. Pa silikon dhe paraben.

Përhapni një shtresë të bollshme mbi fytyrë dhe qafë te pastruara paraprakisht, duke shmangur konturin rreth syve. Lëreni për 10-15 minuta ose përgjatë natës. Shplani plotësisht me ujë të vakët dhe thajeni lëkurën. Përdoreni 1-2 herë në javë, si një trajtim për të gjithë fytyrën, ose ëer zona specifike. Këshilë: Përdorni Thirst Relief Mask përgjatë natës për të patur lëkurë të mendafshtë në mëngjes!

SLES Free, SLS Free, Silicone Free, Ethanolamine Free, Vegan, Soy Free, Wheat Free, Formaldehyde Free, Mineral Oil Free, Phthalate Free, Pcm and Nitro Musk Compounds Free

Aqua, Glycerin, Betaine, Olus Oil, Butyrospermum Parkii Butter, Sorbitan Olivate, Cetearyl Olivate, Panthenol, Isononyl Isononanoate, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetearyl Alcohol, Acacia Decurrens/Jojoba/Sunflower Seed Cera / Polyglyceryl-3 Esters, Polysilicone-11, Linseed Oil/Palm Oil Aminopropanediol Esters, Tocopheryl Acetate, Parfum, Glyceryl Stearate, Trehalose, Urea, Phenylpropanol, Cetyl Palmitate, Sodium Hyaluronate, Sorbitan Palmitate, Propanediol, Caprylyl Glycol, Xanthan Gum, Serine, Pentylene Glycol, Algae Extract, Tocopherol, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Pullulan, Glyceryl Polyacrylate, Algin, Disodium Phosphate, Pyrus Malus Seed Extract, Phenoxyethanol, Laureth-12, Citric Acid, Potassium Phosphate, Ethylhexylglycerin, Citral, Hydroxycitronellal, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Limonene.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.