info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Youth Lab Hydro Cleanser Normal to Dry Skin

Çmimi:2,210.00 L 1,768.00 L -20%

Larës për lëkurë normale në të thatë
300 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

Masa

200 ml

Skin Type

,

Specific For

Suitable For

Formulim në formën e një xheli shkumues, me veprim të butë, i përshtatshëm për pastrimin e fytyrës dhe heqjen e make-up-it.
Mund të përdoret dhe për pastrimin e zonës së syve.
Ruan gjendjen normale të hidratimit të lëkurës, rregullon sasinë e yndyrës që prodhohet nga lëkura, hidraton lëkurën dhe i rikthen shkëlqimin e humbur.

I përshtatshëm për t’u përdorur nga persona që kanë:
-lëkurë të thatë;
-lëkurë të dehidratuar;
-lëkurë të ndjeshme dhe të irrituar.

Këtë e arrin në sajë të një sërë përbërësish ku përmendim:
– ekstraktet e gjetheve të ullirit me veti zbutëse, antioksiduese dhe antimikrobiale;
– cocoglukozide, me efekt hidratues dhe qetësues për irritimet;
– Sodium PCA, Sodium Lactate, Urea, Fructose & Inositol hydrate, që kanë veti të hidratojnë lëkurën, parandalojnë humbjen e ujit dhe stimulojnë rigjenerimin e lëkurës.

I testuar dermatologjikisht.
Pa parabene.
Pa gluten.
Pa sulfate.
I përshtatshëm për veganë.
Nuk testohet në kafshë.

Aplikohet një sasi e vogël e xhelit në fytyrë, qafë dhe në zonën e dekoltesë 2 herë në ditë.
Masazhohet me lëvizje rrethore dhe mund të lihet maksimumi një minutë në kontakt me lëkurën për një rezultat maksimal.
Shpëlahet me ujë të bollshëm.

SLES Free, SLS Free, Silicone Free, Ethanolamine Free, Vegan, Soy Free, Wheat Free, Formaldehyde Free, Mineral Oil Free, Phthalate Free, Nitro Musk Free Aqua (Water), Sodiun Lauroamphoacetate, Sodium Cocoyl Glycinate, Cocobetaine, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate, Lauryl Glucoside, Methyl Propanediol, Caprylyl Glycol, Phenyl Propanol, Cocoglucoside, Olea Europaea (Olive) Leaf Extract, Glycerin, Sodium PCA, Sodium Lactate, Inositol, Niacinamide, Urea, Glycine, Fructose, Phosholipids, Parfum (Fragrance), Citric Acid, Disodium EDTA.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.