info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Now Vitamin C-500 Calcium Ascorbate Capsules

Çmimi:1,850.00 L 1,572.50 L -15%

Suplement me vitaminë C në formë jo-acidike me përthithshmëri të lartë

100 kapsula

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Action

Formulimi

Lactose Gluten

,

Masa

100 kapsula

Suitable For

Ky produkt përmban Askorbat kalciumi, një formë e tamponuar e vitaminës C, që nuk është acidike dhe ofron përthithshmëri të lartë.

Përmban dhe bioflavonoide të cilat punojnë në sinergji me vitaminën C për të rritur efikasitetin e saj.

Vitamina C është një nutrient esencial, i tretshëm në ujë.

Vitamina C është një antioksidant shumë efektiv i cili mbron strukturat e trupit nga stresi oksidativ, gjithashtu është shumë e rëndësishme për prodhimin e kolagjenit dhe si rrjedhojë esenciale për lëkurën, kockat dhe artikulacionet.

Ajo njihet për rolin e saj vital në forcimin e sistemit imunitar dhe përballjen me sëmundjet.

 

Produkt vegan/ vegjetarian. Pa gluten. Pa produkte bulmeti. Pa sojë. Pa arra. Pa vezë.

Merrni 1 kapsulë 1 deri 3 herë në ditë.

Ruani paketimin në vend të freskët dhe të thatë pas hapjes.


PërmbajtjaSasia për dozim:Sasia %  vlerës ditore


Vitaminë C (nga Askorbat Kalciumi)


500 mg


556%


Kalcium (nga Askorbat Kalciumi)


55 mg


4%


Kompleks Bioflavonoidesh nga qitro


10 mg


*


 

Përbërës të tjerë: Xhelatinë (kapsula), celulozë dhe stearat magnezi (origjinë bimore).

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.