info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Pharmasept Protective Sun Cream SPF 50

Çmimi:2,640.00 L 2,112.00 L -20%

Krem mbrojtës ndaj diellit për fytyrën dhe trupin, ideal për lëkurën e ndjeshme të fëmijëve.
150 ml

Stock: S’ka stok

SKU: PHAR045
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulimi

Masa

150 ml

Skin Type

,

Specific For

,

Spf

Suitable For

Krem me mbrojtje shumë të lartë nga dielli, për fytyrën dhe trupin, për fëmijë.
I formuluar me filtra organikë, me spektër të gjerë, siguron mbrojtje shumë të lartë nga rrezatimi UVA, UVB & IR.
I përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme.

Vitamina E, acidet yndyrore Omega-3 dhe Omega-6 dhe ekstrakti i aloe vera-s, hidratojnë dhe rrisin elasticitetin e lëkurës.
Vaji i kamomilit, alantoina dhe OGT-esteret e oksigjenuara të bimëve qetësojnë lëkurën nga skuqja dhe irritimi i shkaktuar nga rrezet e diellit.

Me aromë shalqiri.
Paketim praktik pa ajër.

Apliko në fytyrë & trup përpara ekspozimit në diell dhe riapliko për të ruajtur mbrojtjen UV, sidomos pas notit, fshirjes me peshqir & djersitjes.
Shmangni kontaktin me sytë.

AQUA, OCTOCRYLENE, C12-15 ALKYL BENZOATE, DIBUTYL ADIPATE, ETHYLHEXYL SALICYLATE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, DIETHYLHEXYL BUTAMIDO TRIAZONE, DISTARCH PHOSPHATE, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, CETEARETH-20, SUCROSE POLYSTEARATE, ZEA MAYS OIL, ACRYLATES/C12-22 ALKYL METHACRYLATE COPOLYMER, OLUS OIL, POLYACRYLATE-13, PHENOXYETHANOL, HYDROGENATED POLYISOBUTENE, PARFUM, GLYCERYL UNDECYLENATE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, CAPRYLYL GLYCOL, POLYISOBUTENE, XANTHAN GUM, HYDROLYZED WHEAT PROTEIN/PVP CROSSPOLYMER, TOCOPHEROL, PEG-8, IMIDAZOLIDINYL UREA, PENTYLENE GLYCOL, BENZOIC ACID, ALLANTOIN, POLYSORBATE 20, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER EXTRACT, DEHYDROACETIC ACID, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, CAMELINA SATIVA SEED OIL, TETRASODIUM GLUTAMATE DIACETATE, ASCORBYL PALMITATE, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE, DISODIUM EDTA, POTASSIUM SORBATE, ETHYLHEXYLGLYCERIN, ASCORBIC ACID, CITRIC ACID, BISABOLOL, BHT, LAVANDULA HYBRIDA OIL, AZULENE.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.