info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

M.E.V Feller Magnesium B6 plus C

Çmimi:950.00 L 855.00 L -10%

Suplement ushqimor për kockat, muskujt dhe sistemin nervor
Paketim x 18 tableta eferveshente

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Masa

18 tableta eferveshente

Suitable For

M.E.V Feller® Magnesium B6 plus C janë tableta të tretshme në ujë me aromë portokalli të cilat përmbajnë magnez, vitaminë B6 dhe C.
Ato kontribuojnë në funksionimin normal të sistemit nervor, në zvogëlimin e lodhjes dhe marrin pjesë në proçese metabolike që çlirojnë energji.
Magnezi kontribuon në ekuilibrin e elektroliteve dhe në funksionimin normal të muskujve.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.

Rekomandohet të konsumohet një tabletë në ditë.
Tableta tretet në një gotë me ujë në temperaturë ambjenti (200 ml).
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Përbërësit në dozën e rekomanduar ditore (1 tabletë eferveshente) Sasia *PU
Magnezi (karbonat magnezi) 375 mg 100%
Vitaminë C (L-acid askorbik) 120 mg 150%
Vitaminë B6 (piridoksin-hidroklorid) 1,4 mg 100%
*% në raport me nevojat ditore për të rriturit

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.