info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Dermedic Redness Calm Correcting Day Cream SPF 20

Çmimi:3,500.00 L 2,450.00 L -30%

Krem hidratues, trajtues dhe mbrojtës, formuluar specifikisht për lëkurë të ndjeshme me tendencë skuqje.
40 ml

Stock: Ka stok

SKU: DERMED037
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Action

, , , , ,

Brand

Formulimi

Masa

40 ml

Skin Type

Specific For

,

Spf

Suitable For

Qetëson lëkurën dhe minimizon dukshëm kapilarët e zgjeruar, duke ulur enjtjen.
Parandalon shfaqjen e neurodermatitit dhe efektet e tij, të tilla si skuqja, eritema dhe ënjtja.

Redukton hiper-reaktivitetin e qelizave epidermale.
Forcon muret e kapilarëve dhe zvogëlon tendencën e tyre për tu zgjeruar.
Falë agjentëve zbutës, hidraton lëkurën në thellësi.
Përmban filtra UVA, UVB SPF 20 dhe IR.
Teksturë e lehtë, ideale si bazë make up-i.

Jo-komedogjen.
Testuar klinikisht.

Aplikojeni kremin në mëngjes në fytyrë, qafë dhe zonën e dekoltesë.

Përbërësit aktivë: Vitamin E encapsulated in nanosomes, SPF 20 filters, Neutrazen ™, Physavie, Arnica, Chlorophyll, Glycerin, Thermal water

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.