info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • 10-18 SHTATOR 15% ULJE Suplementet për fëmijë | 10% ULJE Suplementet për të rritur | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • 10-18 SHTATOR 15% ULJE Suplementet për fëmijë | 10% ULJE Suplementet për të rritur | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • 10-18 SHTATOR 15% ULJE Suplementet për fëmijë | 10% ULJE Suplementet për të rritur | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Youth Lab Chill Out Under The Sun Value Set

Çmimi:3,590.00 L 3,051.50 L -15%

Set për përkujdesjen e fytyrës dhe trupit gjatë sezonit të verës
50 ml, 200 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulation

,

Lactose Gluten

Masa

200 ml, 50 ml

Skin Type

Specific For

,

Spf

Suitable For

Përshkrimi

Seti veror Youth Lab kombinon dy produktet bazë, të nevojshme për përkujdesjen e lëkurës suaj gjatë verës, ku njërin prej tyre përfitoni FALAS:

-një spraj rezistent ndaj ujit me spf 50 për fytyrën dhe trupin 200 ml;
-një krem dielli me spf 50 të përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës 50 ml (FALAS);

Youth Lab Daily Sunscreen SPF 50 Non Tinted është krem që ofron mbrojtje maksimale ndaj rrezatimit diellor. Nuk është i yndyrshëm dhe përshtatet me të gjitha llojet e lëkurës.
Ka veti antioksiduese, anti-inflamatore dhe mbrojtëse.
Hidraton thellësisht lëkurën dhe i rikthen elasticitetin e humbur.

Përbërësit aktivë:
-ekstraktet e misrit, rrisin gjendjen e hidratimit dhe elasticitetin e lëkurës;
-vitamina E, me veti antioksiduese dhe rigjeneruese;
-filtra natyralë që ofrojnë mbrojtje ndaj rrezatimit UVA dhe UVB;
-pigmente natyrale që neutralizojnë ngjyrën e lëkurës.

Absorbohet plotësisht nga lëkura.
Nuk e le të yndyrshme.
Jo komedogjenik.

Wet Skin Sun Protection Spray spf 50 është një formulim inovativ, i cili mund të aplikohet në lëkurë të njomë dhe të qëndrojë aty, duke ofruar mbrojtje maksimale ndaj rrezatimit UVA dhe UVB. Spraji në të njëjtën kohë stimulon proçesin natyral të nxirjes.
Këtë e arrin në sajë të pranisë në formulim të beta karotenit.

Nuk le shenja në lëkurë, por i ofron asaj butësi dhe freski.
Kombinimi i ekstrakteve të shalqirit me trëndafilin dhe manjolën krijojnë një aromë të këndshme verore.

I përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës.
I testuar dermatologjikisht.
Pa parabene.
Pa gluten.
Jo komedogjenik.
I përshtatshëm për veganë. Nuk testohet në kafshë.

Produktet gjenden brenda një çante me ngjyrë portokalli.

Përdorimi

Aplikoni Daily Sunscreen Cream SPF 50 Non Tinted në të gjithë fytyrën në mëngjes, rreth 30 minuta para ekspozimit në diell. Riaplikojeni disa herë në rastet kur jeni duke notuar ose kryer aktivitet fizik, me qëllim që të siguroni mbrojtjen e lëkurës gjatë gjithë kohës.

Aplikoni Wet Skin SPF 50 Spray në të gjithë trupin dhe në fytyrë rreth 30 minuta para ekspozimit në diell. Riaplikojeni disa herë në rastet kur jeni duke notuar ose kryer aktivitet fizik me qëllim që të siguroni mbrojtjen e lëkurës gjatë gjithë kohës.

Përbërësit

Daily Sunscreen Cream SPF 50 – Non Tinted _ All Skin Types
Aqua, Dibutyl Adipate, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Butylene Glycol, Cyclopentasiloxane, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Octocrylene, Titanium Dioxide, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Triheptanoin, Alcohol Denat, Potassium Cetyl Phosphate, VP/Eicosene Copolymer, Ethylhexyl Triazone, Caprylyl Methicone, Steareth-21, Polymethylsilsesquioxane, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol (nano), Hydrated Silica, Nylon 6/12, Niacinamide, Decapeptide-4, Tocopheryl Acetate, BHT, Tetradecyloctadecyl Stearate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, HDI/Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Ammonium Polyacrylate, Steareth-2, Cetearyl Alcohol, Decyl Glucoside, Propylene Glycol, Disodium EDTA, Xanthan Gum, Dimethicone, Phenoxyethanol, Ethylhexyl Glycerin, Chlorphenesin, Alpha Isomehtyl Ionone, Benzyl Salicylate, Cinnamyl Alcohol, Citronellol, Coumarin, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hyroxycitronellal, Limonene, Linalool, Parfum

Wet _ Water Resistant
SLES Free, SLS Free, Ethanolamine Free, Vegan, Soy Free, Wheat Free, Formaldehyde Free, Mineral Oil Free, Phthalate Free, Pcm and Nitro Musk Compounds Free Alcohol Denat, C12-C15 Alkyl Benzoate, Caprylyl Methicone, Homosalate, Octocrylene, Dimethicone, Disiloxane, Isododecane, Phenyl Trimethicone, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Ethylhexyl Salicylate,Polyurethane-64, Parfum, Cyclopentasiloxane, Bht, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Beta Carotene, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping