info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Vitabiotics Wellteen Her

Çmimi:1,500.00 L 1,350.00 L -10%

Suplement specifik për vajza gjatë periudhës së adoleshencës
30 tableta

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Masa

30 tableta

Brand

Formulation

Suitable For

Lactose Gluten

Përshkrimi

Gjatë periudhës së adoleshencës, për shkak të
aktiviteteve të shumta si studimet, aktiviteti fizik dhe jeta shoqërore e ngarkuar, është e nevojshme një dietë ushqimore të larmishme.
Për të plotësuar nevojat nutricionale të vajzave dhe për t’u dhënë energjinë për të cilën kanë nevojë iu vjen në ndihmë Vitabiotics Wellteen.

Përmban 25 elementë ku përmendim:
-vitaminat B6, B12 dhe C, që marrin pjesë në proçese metabolike që shoqerohen me çlirim energjie duke pakësuar dukshëm lodhjen;
-biotinë, vitaminë e rëndësishme për një lëkurë normale;
-vitaminë D dhe zink, që ndihmojnë në funksionimin normal të sistemit imunitar;
-hekur dhe jod,të rëndësishëm për funksionet konjitive;
-selen dhe zink, të nevojshëm për flokë dhe thonj të shëndetshëm.

Pa gluten.
Pa konservues.
I përshtatshëm për vegjetarianë.
Nuk testohet në kafshë.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Nëse fëmija juaj ka një problem shëndetësor të caktuar apo alergji nga ndonjë substancë specifike këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të këtij produkti.
Mund të përmbajë arra.
Produkti përmban hekur i cili kur merret në sasi më të larta se norma mund të jetë tepër i dëmshëm për fëmijët.
Ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.

Përdorimi

Rekomandohet të merret 1 tabletë në ditë bashkë me ushqimin e shoqëruar me një gotë me ujë.
Nuk përtypet.
Të mos tejkalohet doza ditore e lejuar.

Përbërësit

Maltodextrin, Magnesium Oxide, Bulking Agent: Microcrystalline Cellulose, Vitamin C (Ascorbic Acid [Carriers: Hydroxypropylmethylcellulose & Tartaric Acid]), Silicon Dioxide, L-Carnitine Tartrate, Ferrous Fumarate, Zinc Sulphate, Tablet Coating: (Hydroxypropylmethylcellulose, Hydroxypropylcellulose, Capric/Caprilic Triglycerides, Natural Source Colours [Titanium Dioxide, Iron Oxides]), Crosslinked Cellulose Gum, Niacin (as Nicotinamide), Anti-Caking Agents: Stearic Acid & Magnesium Stearate, Grape Seed Extract, Vitamin E (as D-Alpha Tocopheryl Acid Succinate) (from Soya), Vitamin B6 (as Pyridoxine HCl), Betacarotene (Starch, Water, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol), Thiamin (Vitamin B1 as Mononitrate), Vitamin D3 (Cholecalciferol [Carriers: Acacia, Sucrose, Starch, Medium Chain Triglycerides, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol), Pantothenic Acid (as Calcium Salt), Manganese Sulphate, Cranberry Extract, Riboflavin, Copper Sulphate, Co-Enzyme Q10, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Chromium Trichloride, Potassium Iodide, Sodium Selenate, Biotin, Vitamin B12 (as Cyanocobalamin).