info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Vitabiotics Wellman Original

Çmimi:1,500.00 L 1,350.00 L -10%

Suplement specifik për meshkuj
30 tableta

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Masa

30 tableta

Brand

Formulation

Suitable For

Lactose Gluten

Përshkrimi

Formulim i thjeshtë, me 29 elementë, i krijuar specifikisht për meshkujt.
Mjafton një tabletë për të plotësuar nevojat ditore nutricionale të tyre.
Përmban:
– hekur, niacinë dhe magnez të cilët pakësojnë ndjesinë e lodhjes;
-zink, i cili ndihmon në mbajtjen e niveleve normale të testosteronit në gjak;
-vitaminë D, e nevojshme për mirë-funksionimin e sistemit imunitar;
-vitaminat B1 dhe B6, që marrin pjesë në proçese metabolike që shoqërohen me çlirim energjie;
-vitaminat b2 dhe B12, që marrin pjesë në formimin e rruazave të kuqe të gjakut;
-ekstrakte të ginsengut.
Pa gluten.
Pa ngjyrues artificialë.
Pa konservues.
I përshtatshëm për vegjetarianë.
Nuk testohet në kafshë.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të këtij produkti nëse jeni diagnostikuar me epilepsi, probleme të tiroides, nëse keni ndonjë problem shëndetësor tjetër apo nëse keni alergji nga ndonjë përbërës specifik i produktit.
Mund të përmbajë arra.
Ruhet në temperaturë ambjenti.

Përdorimi

Këshillohet të pihet 1 tabletë në ditë bashkë me ushqimin, shoqëruar me ujë.
Nuk përtypet.
Nuk rekomandohet të tejkalohet doza ditore e lejuar.

Përbërësit

Nutritional Information Average per tablet % EC NRV*
Siberian Ginseng Extract eq. 20 mg –
Co-enzyme Q10 2 mg –
L-Carnitine 30 mg –
Citrus Bioflavonoids 10 mg –
L-Arginine 20 mg –
L-Methionine 20 mg –
Silicon 10 mg –
Betacarotene 2 mg –
P.A.B.A. 20 mg –
Vitamin A (2500 IU) 750 µg RE 94
Vitamin D (as D3 400 IU) 10 µg 200
Vitamin E 20 mg α-TE 167
Vitamin C 60 mg 75
Thiamin (Vitamin B1) 12 mg 1091
Riboflavin (Vitamin B2) 5 mg 357
Niacin (Vitamin B3) 20 mg NE 125
Vitamin B6 9 mg 643
Folic Acid 400 µg 200
Vitamin B12 9 µg 360
Biotin 50 µg 100
Pantothenic Acid 10 mg 167
Magnesium 60 mg 16
Iron 6 mg 43
Zinc 15 mg 150
Copper 1000 µg 100
Manganese 3 mg 150
Selenium 150 µg 273
Chromium 50 µg 125
Iodine 150 µg 100
*NRV – Nutrient Reference Value take an additional multivitamin. µg – microgram, mg – milligram, IU – International Unitsnits.

Bulking Agent: Microcrystalline Cellulose, Magnesium Oxide, Vitamin C (Ascorbic Acid [Carrier: Glyceryl & Tristearate]), L-Carnitine Tartrate, Zinc Sulphate, Vitamin E (D-Alpha Tocopheryl Acid Succinate) (from Soya), Tablet Coating: (Hydroxypropylmethylcellulose, Hydroxypropylcellulose, Caprilic/Capric Triglyceride, Purified Talc, Natural Source Colours [Titanium Dioxide, Iron Oxides]), Niacin (as Nicotinamide), L-Arginine,Thiamin (Vitamin B1 as Mononitrate), Para Amino Benzoic Acid, Silicon Dioxide, L-Methionine, Ferrous Fumarate, Citrus Bioflavonoids, Pantothenic Acid (as Calcium Salt), Vitamin B6 (Pyridoxine HCl), Betacarotene (Carriers: Starch, Water, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol), Vitamin A (Acetate [Carriers: Acacia, Starch, Maltodextrin, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Manganese Sulphate, Anti-Caking Agents: Silicon Dioxide & Magnesium Stearate, Riboflavin, Hydroxypropylmethylcellulose, Vitamin D3 (Cholecalciferol [Carriers: Acacia, Sucrose, Corn Starch, Medium Chain Triglycerides, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Siberian Ginseng Extract, Copper Sulphate, Co-Enzyme Q10, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Sodium Selenate, Chromium Trichloride, Potassium Iodide, Biotin, Vitamin B12