info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Vitabiotics Wellkid Multi-vitamin Liquid

Çmimi:1,500.00 L 1,350.00 L -10%

Multivitaminë specifike për fëmijë nga 4 deri në 12 vjeç
150ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Masa

150 ml

Brand

Formulation

Suitable For

Lactose Gluten

Përshkrimi

Formulim i lëngshëm me shije portokalli, për fëmijë që nuk i kanë qejf tabletat ose kapsulat e përtypshme.
Përmban:
-vitaminën D3, e nevojshme për kockat, dhëmbët dhe funksionimin normal të sistemit imunitar;
-hekur, i nevojshëm për zhvillimin e funksioneve konjitive (njohëse);
-jod, i nevojshëm për mirë funksionimin e tiroides;
-vitaminën A dhe vitaminat e grupit B, të nevojshme për një sërë funksionesh në organizëm.
I përshtatshëm për vegjetarianë.
Pa ëmbëlsues artificialë.
Pa ngjyrues artificialë.
Pa aromatizues artificialë.
Pa alkool.
Pa laktozë.
Pa maja.
Nuk testohet në kafshë.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të këtij produkti, nëse fëmija juaj ka ndonjë problem shëndetësor apo nëse ka alergji nga ndonjë përbërës specifik i produktit.
Mund të përmbajë arra.
Produkti përmban hekur i cili kur konsumohet në sasi më të lartë se çduhet mund të jetë i dëmshëm.
Ruhet në temperaturë ambjenti.

Përdorimi

Rekomandohet dozat e mëposhtme:
-fëmijë 4-10 vjeç: 5ml në ditë;
-fëmijë 10-12 vjeç: 10ml në ditë.
Tunde shishen e shurupit para çdo përdorimi.
Nuk rekomandohet të tejkalohen dozat ditore të lejuara.
Pas hapjes ruhet në frigorifer 2-8˚C.

Përbërësit

Nutritional Information Av. per 5ml % EC NRV*
Malt Extract 500 mg –
Vitamin A (667 IU) 200 µg RE 25
Vitamin D (as D3 400 IU) 10 µg 200
Vitamin E 5mg α-TE 42
Vitamin C 12mg 15
Thiamin (Vitamin B1) 0.7 mg 64
Riboflavin (Vitamin B2) 0.8 mg 57
Niacin (Vitamin B3) 8 mg NE 50
Vitamin B6 0.8 mg 57
Folic Acid 100 µg 50
Vitamin B12 2.5 µg 100
Pantothenic Acid 2 mg 33
Iron 5mg 36
Zinc 4mg 40
Copper 150 µg 15
Iodine 40 µg 27
*NRV = Nutrient Reference Value, µg = microgram, mg = milligram, IU = International Units

Purified Water, Raw Cane Sugar, Malt Extract (from Barley), Glucose Liquid (Sulphur Dioxide), Ferric Ammonium Citrate, Zinc Sulphate, Vitamin C (Ascorbic Acid), Stabiliser: Xanthan Gum, Niacin (as Nicotinamide), Preservative: Potassium Sorbate, Natural Flavouring (Orange Oil Extract), Vitamin E (DL-Alpha Tocopheryl Acetate), Acidity Regulators: Citric Acid & Sodium Hydroxide, Pantothenic Acid (D-Panthenol), Vitamin B2 (Riboflavin 5-Phosphate Sodium), Thiamin (Vitamin B1 as Hydrochloride), Vitamin B6 (Pyridoxine HCl), Copper Sulphate, Vitamin A (as Palmitate [Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Potassium Iodide, Vitamin D3 (Cholecalciferol), Vitamin B12 (Cyanocobalamin).