info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Vitabiotics Ultra Vitamin C Sustained Release 500mg

Çmimi:1,200.00 L 1,080.00 L -10%

Suplement me vitaminë C për të rritur
60 tableta

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Masa

60 tableta

Brand

Formulation

Action

Suitable For

Lactose Gluten

Përshkrimi

Formulim, i cili garanton një çlirim gradual të vitaminës C në organizëm për një absorbim dhe efikasitet maksimal.
Vitamina C ka disa funksione:
-mbron qelizat nga stresi oksidativ, pasi neutralizon radikalet e lira;
-merr pjesë në sintezën e kolagjenit, i rëndësishëm për lëkurën;
-ndihmon në funksionimin normal të sistemit imunitar dhe atij nervor;
-rrit përthithjen e hekurit.
I përshtatshëm për vegjetarianë dhe veganë.
Pa ngjyrues artificialë.
Pa konservues.
Pa laktozë.
Pa maja.
Nuk testohet në kafshë.
I prodhuar sipas GMP-së.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të këtij produkti nëse jeni shtatzënë, nëse ushqeni me gji, nëse jeni diagnostikuar me epilepsi, probleme të tiroides, nëse keni ndonjë problem shëndetësor tjetër apo nëse keni alergji nga ndonjë përbërës specifik i produktit.
Mund të përmbajë arra.
Ruhet në temperaturë ambjenti.

Përdorimi

Këshillohet të pihen 1 ose 2 tableta në ditë shoqëruar me ujë.
Nuk përtypen.
Nuk rekomandohet të tejkalohet doza ditore e lejuar.

Përbërësit

Nutritional Information Average per tablet % NRV*
Vitamin C† 500 mg 625
Citrus Bioflavonoids 25 mg–

Vitamin C (Ascorbic Acid [Carrier: Hydroxypropylmethylcellulose]), Bulking Agents: Dibasic Calcium Phosphate & Microcrystalline Cellulose, Sustained Release Agent: Hydroxypropylmethylcellulose, Citrus Bioflavonoids, Anti-Caking Agents: Magnesium Stearate and Silicon Dioxide, Xanthan Gum