info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Vitabiotics Omega 3-6-9

Çmimi:1,950.00 L 1,755.00 L -10%

Integrator me omega 3,6 dhe 9

60 kapsula

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Suitable For

, ,

Lactose Gluten

Përshkrimi

Formulim 3 në 1.
Përmban në të njëjtën kapsulë omega 3, omega 6 dhe omega 9.
Omega 3 përftohet nga vaji i peshkut me pastërti të lartë.
Omega 6 përftohet nga vaji i farave të kungullit dhe vaji i farave të bimës ribes nero.
Omega 9 merret nga vaji i ullirit.
Vaji i peshkut kalon disa etapa distilimi dhe filtrimi, me qëllim që cilësia të jetë sa më e lartë.
Kapsulat përmbajnë një sasi të lartë të EPA (Eicosapentaenoic acid) dhe DHA (Docosahexaenoic acid), të nevojshme për mirëqenien e përgjithshme.
Rrisin kolesterolin e ‘mirë’ (HDL – Cholesterol), pakësojnë rriskun për çrregullime mendore, ndihmojnë për një zhvillimin mendor normal të fëmijëve, përmirësojnë shikimin.
Pa mërkur.
Pa dioxina.
Pa PCB.
Pa ngjyrues artificialë.
Pa amidon.
Pa konservues.
Pa maja.
Pa sheqer.Nuk testohet në kafshë.

Përdorimi

1-2 kapsula në ditë.
Rekomandohet të merren në drekë, pas ushqimit.

Përbërësit

Nutritional Information Average per capsule % EC NRV*
Fish Oil 400mg —
Providing Omega-3 fatty acids 185mg —
Blackcurrant Seed Oil 100mg —
Providing Omega-6 fatty acids 50mg —
Pumpkin Seed Oil 100mg —
Providing Omega-6 fatty acids 40mg —
Olive Oil (EP Grade) 60mg —
Providing Omega-9 fatty acids 28mg —
Vitamin E 9.8 mg α-TE 82

Omega-3 Fish Oil (from Fish), Capsule Shell (Pharmaceutical Grade Gelatin, Glycerin), Blackcurrant Seed Oil, Pumpkin Seed Oil, Olive Oil, Vitamin E (DL-Alpha Tocopheryl Acetate).