info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Vitabiotics Neurozan Brain Function

Çmimi:2,700.00 L 2,430.00 L -10%

Integrator që rrit performancën mendore. Kuti x 30 tableta.

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Suitable For

, ,

Lactose Gluten

,

Përshkrimi

Integrator që rrit performancën mendore.
Vitamina B6, B12, B3 dhe vitamina C kontribuojnë në mirefunksionimin e sistemit nervor.
Hekuri, zinku dhe jodi janë të rëndësishëm për të normalizuar funksionet konjitive, kurse acidi pantotenik rrit performancën mendore.
Përmban 1000UI vitaminë D, e nevojshme për të forcuar sistemin imunitar.
Tabletat përmbajnë dhe ekstraktet e ginkgo bilobës të cilat rrisin përqëndrimin dhe përmirësojnë qarkullimin e gjakut.
I përshtatshëm për vegjetarianë.
Pa konservues.
Pa ngjyrues artificialë.
Pa sheqer.
Pa maja.
Nuk testohet në kafshë.

Përdorimi

Këshillohet 1 tabletë në dite pas vaktit kryesor.
Tableta pihet me ujë.
Nuk përtypet.

Përbërësit

Nutritional Information Average per tablet % EC NRV*
Ginkgo Biloba Extract equiv.to 120 mg —
5-HTP 20 mg —
L-Arginine 40 mg —
Glutamine 10 mg —
L-Glutathione 5 mg —
Co-Q10 10 mg —
Phosphatidylserine 10 mg —
Phosphatidylcholine 10 mg —
Natural Mixed carotenoids 2 mg —
Vitamin D (as D3 1000 IU) 25 µg 500
Vitamin E 36 mg α-TE 300
Vitamin C 80 mg 100
Vitamin B1 (Thiamin) 25 mg 2273
Vitamin B2 (Riboflavin) 3 mg 214
Vitamin B3 (Niacin) 32 mg NE 200
Vitamin B6 10 mg 714
Folic Acid 400 µg 200
Vitamin B12 100 µg 4000
Pantothenic acid (Vitamin B5) 36 mg 600
Magnesium 75 mg 20
Iron 8 mg 57
Zinc 15 mg 150
Copper 250 µg 25
Manganese 2 mg 100
Selenium 110 µg 200
Chromium 40 µg 100
Iodine 150 µg 100
*NRV = Nutrient Reference Value, µg = microgram
mg = milligram, IU = International Units.

Bulking Agents: Microcrystalline Cellulose, Dibasic Calcium Phosphate, Potato Starch & Pregelatinised Starch, Magnesium Oxide, Vitamin C (Ascorbic Acid [Carrier: Glyceryl Tristearate]), Polyvinylpolypyrrolidone, Anti-Caking Agents: Stearic Acid, Silicon Dioxide, Purified Talc & Magnesium Stearate, Tablet Coating (Hydroxypropylmethylcellulose, Ethyl Cellulose, Propylene Glycol, Natural Source Colours: Titanium Dioxide, Red Iron Oxide), Vitamin E (D-Alpha Tocopheryl Acid Succinate) (from Soya), Phosphatidylcholine (from Soya) & Phosphatidylserine (from Soya), L-Arginine, Pantothenic Acid (as Calcium Salt), Thiamin (Vitamin B1 as Mononitrate), Zinc Sulphate, Ginkgo Biloba, Niacin (as Nicotinamide), Polyvinylpyrrolidone, Vitamin B12 (Cyanocobalamin [Carrier: Dicalcium Phosphate]), Ferrous Fumarate, Hydroxytryptophan, Vitamin B6 (Pyridoxine HCl), Natural Mixed Carotenoids (Betacarotene, Gamma-Carotene, Citroxanthin, Beta-Zeacarotene, Vegetable Starch, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol), Co-Enzyme Q10, Glutamine, Manganese Sulphate, L-Glutathione, Riboflavin, Ethyl Cellulose, Vitamin D3 (Cholecalciferol [Carriers: Medium Chain Triglycerides, Colloidal Silica, Talc, Maltodextrin, BHA, Ethyl Cellulose]), Copper Sulphate, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Sodium Selenate, Chromium Trichloride, Potassium Iodide.