info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Vitabiotics Jointace Sport

Çmimi:2,499.90 L 2,249.91 L -10%

Integrator për persona që merren me aktivitet fizik. Kuti x 30 tableta.

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Suitable For

, ,

Lactose Gluten

,

Përshkrimi

Formulim, i përshtatshëm për t’u ofruar personave që merren me aktivitet fizik sasinë e duhur të vitaminave dhe mineraleve.
Përmban:
-bromelainë, enzimë të marrë nga ananasi;
-acid hialuronik, një nga elementët përbërës të lëngut sinovial që lubrifikon artikulacionet;
-bakër, i nevojshëm për formimin e indit lidhor;
-vitaminë D, zink dhe magnez, minerale që gjenden në kocka;
-kondroitinë dhe glucozaminë, që ndihmojnë në rigjenerimin e kockave.
I testuar nga LGC.
Pa ngjyrues artificialë.
Pa konservues.
Pa laktozë.
Pa maja.
Nuk testohet në kafshë.

Përdorimi

Këshillohen 2 tableta në dite pas vaktit kryesor, shoqëruar me ujë ose pije të ftohta.
Nuk përtypen.

Përbërësit

Nutritional Information Average per 2 tablets % EC NRV*
Bromelain 200 mg –
Hyaluronic Acid 100 mg –
Glucosamine Sulphate† 2KCl 1000 mg –
Chondroitin Sulphate† 100 mg –
Ginger Root Extract eq. to 80 mg –
Vitamin D (as D3 400 IU) 10 µg 200
Vitamin E 40 mg α-TE 333
Vitamin C 60 mg 75
Folacin (Folic Acid) 400 µg 200
Vitamin B12 20 µg 800
Zinc 10 mg 100
Copper 1000 µg 100
Manganese 4 mg 200
Selenium 120 µg 218
*NRV = Nutrient Reference Value, µg = microgram
mg = milligram, IU = International Units, †United States Pharmacopeia

Ingredients
Glucosamine Sulphate† (as Potassium Chloride) (from Crustacean), Bulking Agents: Maltodextrin & Microcrystalline Cellulose, Sodium Hyaluronate, Chondroitin Sulphate Sodium† (from Fish), Vitamin C (Ascorbic Acid [Carrier: Glyceryl Tristearate]), Cross-linked Cellulose Gum, Tablet Coating (Hydroxypropylmethylcellulose, Glycerin, Natural Source Colours: [Iron Oxides]), Anti-Caking Agents: Stearic Acid, Magnesium Stearate & Silicon Dioxide, Vitamin E (D-Alpha Tocopheryl Acid Succinate) (from Soya), Zinc Sulphate, Bromelain, Manganese Sulphate, Ginger Root Extract, Vitamin D3 (Cholecalciferol [Carriers: Acacia, Sucrose, Corn Starch, Medium Chain Triglycerides, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Copper Sulphate, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Sodium Selenate, Vitamin B12 (as Cyanocobalamin)