info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Vichy Dercos Anti Dandruff Shampoo for Sensitive Scalp

Çmimi:2,050.00 L 1,742.50 L -15%

Shampo kundër zbokthit për skalp të irrituar
200 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Hair Type

Specific For

,

Action

Suitable For

, ,

Përshkrimi

Shampo pa sulfate, delikate me lëkurën.
Ka veprim të dyfishtë:
-qetëson skalpin e irrituar;
-vepron kundër zbokthit.
Piroctone olamina i pranishëm në këtë formulim, frenon ndarjen qelizore të majasë Malasesia, të gjendur në skalp dhe njëkohësisht mbron shtresën e epidermës.
Skalpi zbutet si pasojë e pranisë në këtë shampo të bisabololit.
I pasur me ujin termal Vichy.
Pa parabene, pa ngjyrues dhe pa sulfate.
I testuar dermatologjikisht.
Hipoalergjik.

Përdorimi

Aplikohet në flokë të njomë.
Masazhohet për 2-3 minuta dhe më pas shpëlahet me ujë të bollshëm.

Përbërësit

AQUA / WATER – SODIUM METHYL COCOYL TAURATE – LAURETH-5 CARBOXYLIC ACID – COCAMIDOPROPYL BETAINE – SODIUM CHLORIDE – BISABOLOL – FARNESOL – HEXYLENE GLYCOL – LACTIC ACID – PEG-150 DISTEARATE – PEG-55 PROPYLENE GLYCOL OLEATE – PIROCTONE OLAMINE – POLYQUATERNIUM-10 – PROPYLENE GLYCOL – SALICYLIC ACID – SODIUM BENZOATE – SODIUM HYDROXIDE – SODIUM LAUROYL GLUTAMATE – PARFUM / FRAGRANCE