info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • 10-18 SHTATOR 15% ULJE Suplementet për fëmijë | 10% ULJE Suplementet për të rritur | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • 10-18 SHTATOR 15% ULJE Suplementet për fëmijë | 10% ULJE Suplementet për të rritur | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • 10-18 SHTATOR 15% ULJE Suplementet për fëmijë | 10% ULJE Suplementet për të rritur | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Uriage Bariésun Fluide Matifiant SPF 50+

Çmimi:2,900.00 L 2,320.00 L -20%

Përkujdesje mbrojtëse ndaj diellit me efekt matifikues, për lëkurë mikse dhe të yndyrshme.
50 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Masa

50 ml

Skin Type

,

Specific For

Spf

Suitable For

Përshkrimi

Formuluar posaçërisht për lëkurë mikse dhe të yndyrshme, fluidi matifikues ofron mbrojtje shumë të lartë kundër rrezeve UVA dhe UVB dhe radikaleve të lirë.
Tekstura e tij fluide garanton një efekt pa shkëlqim, përthithje të shpejtë dhe hidratim që zgjat.

Mbron nga rrezatimi UV.
Efekt shumë hidratues; përmban përbërës aktivë që minimizojnë faktorët që shkaktojnë lëkurë të thatë.

Testuar dermatologjikisht.
Jo-komedogjenik.
Rezistent ndaj ujit.

Përdorimi

Përpara ekspozimit, aplikoni një sasi të mjaftueshme për të mbuluar plotësisht zonën e ekspozuar në diell.
Aplikojeni çdo 2 orë, veçanërisht pas djersitjes ose notit.
Minimizoni ekspozimin në diell sa më shumë që të jetë e mundur.
Mos i ekspozoni bebet dhe fëmijët e vegjël gjatë në diell.

Përbërësit

AQUA (WATER, EAU) – DICAPRYLYL CARBONATE – METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL[NANO] – BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE – ETHYLHEXYL TRIAZONE – NYLON-12 – C20-22 ALKYL PHOSPHATE – GLYCERIN – C20-22 ALCOHOLS – DECYL GLUCOSIDE – BUTYLENE GLYCOL – DIMETHICONE – XANTHAN GUM – CHLORPHENESIN – PARFUM (FRAGRANCE) – TRIACONTANYL PVP – BENZOIC ACID – TETRASODIUM EDTA – o-CYMEN-5-OL – TOCOPHERYL ACETATE – SODIUM HYDROXIDE – PROPYLENE GLYCOL – CITRIC ACID – GLYCYRRHIZA INFLATA ROOT EXTRACT

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping