info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Solgar Kangavites Multivitamin & Mineral Tropical

Çmimi:2,230.00 L 2,229.10 L -0%

Multivitamina dhe minerale për fëmijë mbi 3 vjeç
Paketim x 60 tableta të përtypshme

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Suitable For

Lactose Gluten

Përshkrimi

Formulim në formën e tabletave
të përtypshme, me shije frutash tropikale i krijuar posaçërisht për fëmijët mbi 3 vjeç.
28 përbërësit që ka në përmbajtje (ku përmendim: kalçium, magnez, hekur, jod, vitaminë C, vitaminë D, vitaminë B) së bashku me një dietë ushqimore të balancuar ju ofrojnë fëmijëve tuaj elementët e nevojshëm për një rritje sa më të shëndetshme.
Kalçiumi dhe vitamina D janë të rëndësishme për zhvillimin normal të kockave.
Vitamina D forcon sistemin imunitar, kurse jodi ndihmon në mirë-funksionimin e gjëndrës tiroide dhe në rritjen normale të fëmijëve tuaj.
Hekuri është i rëndësishëm për funksionet konjitive.
Pa gluten.
Pa produkte të bulmetit.
I përshtatshëm për vegjetarianë dhe veganë.

Përdorimi

Rekomandohet të merret 1 ose 2 tableta të përtypshme në ditë.

Përbërësit

bulking Agents: (sucrose, fructose, mannitol, soya flakes,
microcrystalline cellulose, maltodextrin, xylitol, palm oil, fatty acids, carrageenan, gum arabic, xanthan gum, pea starch, dicalcium phosphate), Calcium (as carbonate), Vitamin C (as sodium ascorbate), Fruit and Vegetable Powders: (carrot, red beet, strawberry, apple, broccoli, apricot) Magnesium (as oxide), Natural Flavourings: (including tropical, Prosweet, orange), Flavour Enhancers: (citric acid, malic acid), Anti-caking Agents: (silicon dioxide, vegetable stearic acid, vegetable magnesium stearate), Cellulose Gum, Natural Source Vitamin E (as D-alpha tocopheryl acid succinate), Niacin (vitamin B3, as nicotinamide), Potassium (as potassium chloride), Iron (as ferrous fumarate), Pantothenic Acid (as D-pantothenate, calcium), Soya Lecithin Powder, Zinc (as oxide), Vitamin B6 (as pyridoxine HCl), Choline (as bitartrate), Natural Source Beta-carotene, Riboflavin (vitamin B2), Thiamin (vitamin B1, as thiamin mononitrate), Manganese (as sulphate), Citrus Bioflavonoids, Inositol, Rose Hips Powdered Extract (4:1), Vitamin A (as retinyl palmitate), Copper (as gluconate), Folic Acid (as pterolymonoglutamic acid), D-biotin, Chromium (as picolinate), Iodine (as potassium iodide), Vitamin B12 (as cyanocobalamin), Vitamin D2 (as ergocalciferol), Selenium (as L-selenomethionine).

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping