info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Rilastil Dermastil Pediatric Water Based Cream

Çmimi:1,290.00 L 1,161.00 L -10%

Pastë me bazë ujore për bebe mbrojtëse dhe parandaluese
100g

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Skin Type

Specific For

Action

Suitable For

,

Përshkrimi

Pastë për aplikim të përditshëm, mbrojtëse dhe ushqyese e lëkurës së ndjeshme të foshnjeve dhe parandaluese e skuqjes, irritimit
dhe inflamimit të saj, në zonën e pelenave.
Parandalon alterimet që vijnë si pasojë e ndryshimeve në florën mikrobiale normale.
Përmban:
-omega 3, me veti zbutëse, rigjeneruese dhe mbrojtëse,
-provitaminën B5, që ushqen dhe zbut lëkurën;
-vitaminën E dhe glicerinatin e stearilit, që pakësojnë inflamacionin e lëkurës;
Testuar për nikel, krom, kobalt, mërkur dhe paladium.
Testuar dermatologjikisht dhe nënmbikëqyrjen e pediatrëve.
Hipoalergjik.
Përmabn parfum që nuk shkakton alergji.
Pa parabene dhe pa derivate të grurit.
Pa SLES dhe pa SLS.

Përdorimi

Aplikohet një sasi e konsiderueshme e kremit në lëkurën e pastruar paraprakisht.
Përdoret në çdo ndërrim të pelenave.

Përbërësit

Aqua (Water) ● Zinc Oxide ●
Paraffinum Liquidum (Mineral Oil) ● Panthenol ● Olus Oil (Vegetable Oil) ● Glycerin ● Butylene Glycol ● Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate ● Propanediol ● PEG-30 Dipolyhydroxystearate ● Sodium Chloride ● Plukenetia volubilis Seed Oil ● Tocopheryl Acetate ● Euphorbia cerifera Cera [Euphorbia cerifera (Candelilla) Wax] ● Phytic Acid ● Alpha-Glucan Oligosaccharide ● Allantoin ● Oenothera biennis (Evening Primrose) Oil ● Stearyl Glycyrrhetinate ● Caprylhydroxamic Acid ● Citric Acid ● o-Cymen-5-ol ● Disodium EDTA ● Parfum (Fragrance).