info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Nuxe Huile Prodigieuse

Çmimi:2,000.00 L3,120.00 L

Vaj i thatë shumëfuksional

Për fytyrën trupin & flokët

Spastroje


Informacion shtesë

Masa

100 ml, 50 ml

Brand

Formulation

Skin Type

Hair Type

Action

Suitable For

Specific For

, ,

Përshkrimi

Vaj i thatë Nuxe ushqen, riparon dhe zbukuron fytyrën, trupin dhe flokët.

Formulë e pasur me 7 vajra të çmuar bimorë:

Vaj tsubaki – i përdorur nga geishat prej vitesh, për të mbrojtur, ushqyer dhe hidratuar flokët dhe lëkurën.

Vaj camellia – i njohur dhe përdorur prej shekujsh në Azi për vetitë e tij ushqyese dhe mbrojtëse.

Vaj argani – vaji organik i arganit përpos vetive ushqyese njihet dhe për vetitë riparuese të flokut të dëmtuar.

Vaj bajamesh të ëmbla – i pasur me omega-6 dhe omega -9, ka efekt të dukshëm ushqyes dhe zbutës në lëkurë.

Vaj Borago-  vaji i kësaj bime të egër i rikthen elasticitein e humbur lëkurës.

Vaj lajthie- i pasur me acide yndyrore dhe vitaminë E, ka efekt zbutës dhe hidratues të menjëhershëm.

Vaji i Macadamias- falë teksturës së veçantë, përthitet menjëherë nga epiderma, duke mos lënë aspak ndjesi të pakëndshme në lëkurë.

Efekt antioksidues dhe mbrotjës ndaj ndotjes.

Zvogëlon pamjen e shenjave të strijave.

Përdorimi

Mund të përdoret gjatë gjithë vitit, në fytyrën, trupin dhe flokët tuaj.

Në fytyrë – aplikoni një herë në ditë, me lëvizje nga qendra në drejtim të kontureve të fytyrës dhe dekoltesë.

Në trup – masazh në zonat e dëshiruara dhe mbi shenjat e strijave, duke përdorur lëvizjet rrethore.

Në flokë- aplikohet në gjatësinë e flokëve dhe majat e tyre, sa herë është e nevojshme. Për një efekt më intensiv mund të përdoret në flokë, një herë ose dy herë në javë, si një maskë për 10 minuta para larjes.

Përbërësit

COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, MACADAMIA INTEGRIFOLIA SEED OIL, DICAPRYLYL ETHER, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) OIL, CORYLUS AVELLANA (HAZEL) SEED OIL, CAMELLIA OLEIFERA SEED OIL, PARFUM/FRAGRANCE, CAMELLIA JAPONICA SEED OIL, TOCOPHEROL, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL, BORAGO OFFICINALIS SEED OIL, TOCOPHERYL ACETATE, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, ROSMARINUS OFFICINALIS (ROSEMARY) LEAF EXTRACT, POLYGLYCERYL-3 DIISOSTEARATE, ASCORBIC ACID, SOLANUM LYCOPERSICUM (TOMATO) FRUIT EXTRACT, BENZYL SALICYLATE, LINALOOL, LIMONENE, CITRONELLOL, GERANIOL, BENZYL ALCOHOL [N2212/A].

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping