info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Noreva Exfoliac fluide solaire matifiant spf 50+

Çmimi:2,600.00 L 2,210.00 L -15%

Krem solar me SPF 50+ matifikues për fytyrë të yndyrshme dhe me tendencë akneike
40 ml

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Masa

40 ml

Brand

Formulation

Skin Type

Action

Suitable For

,

Spf

Specific For

Përshkrimi

Krem solar për fytyrë akneike me faktor të lartë mbrojtës, SPF 50+.
Formuluar posacërisht për lëkurë të yndyrshme.
Pastron dhe matifikon lëkurën, duke e mbrojtur ndaj rrezeve të dëmshme UVAUVB.
Veprim i 3-fishtë: mbrojtës, zbutës, matifikues.

Formulë rezistente ndaj ujit.
Jo komedogjenik
Teksturë e lehtë fluide e cila nuk lë gjurmë të bardha në lëkurë.

Përdorimi

Aplikoje në fytyrë 30 minuta para ekspozimit në diell dhe ripërsërite çdo dy orë në rast ekspozimi të vazhdueshëm.

Përbërësit

AQUA (WATER), OCTOCRYLENE, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL [NANO] , DIMETHICONE, ETHYLHEXYL SALICYLATE, HOMOSALATE, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, NYLON-12, PHENYLBENZIMIDAZOLE SULFONIC ACID, TRIETHANOLAMINE, BUTYLENE GLYCOL, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, DECYL GLUCOSIDE, STEARYL ALCOHOL, SPIRAEA ULMARIA EXTRACT, XANTHAN GUM, DISODIUM EDTA, 1,2-HEXANEDIOL, CAPRYLYL GLYCOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, PROPYLENE GLYCOL, TROPOLONE, ISOPROPYL ALCOHOL, PHENOXYETHANOL, PARFUM (FRAGRANCE).