info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Germaine de Capuccini Timexpert Sun Summer Kit

Çmimi:4,500.00 L 4,050.00 L -10%

Set mbrojtës dhe hidratues për fytyrën gjatë dhe pas ekspozimit në diell.
50 ml, 50 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

,

Masa

50 ml

Skin Type

Specific For

Spf

Suitable For

Përshkrimi

Set mbrojtës dhe hidratues për fytyrën gjatë dhe pas ekspozimit në diell.

Seti përmban:
-Timexpert Sun Anti-Ageing Protective Cream SPF 50
-Timexpert Sun Icy Pleasure After-Sun Facial Repair Treatment

Timexpert Sun Anti-Ageing Protective Cream SPF 50

Cream i cili mbron dhe riparon qelizat staminale, parandalon shfaqjen e njollave të errëta nga dielli dhe stimulon në mënyrë të sigurt procesin e nxirjes.
Ekstrakt 100% i pastër i rrënjës së xhinxherit:
• Ngadalëson plakjen e lëkurës
• Qetëson skuqjen
• Rrit aftësinë natyrale të lëkurës për tu rigjeneruar
• Redukton ndjesitë e djegies
• Njëtrajtëson tonin e lëkurës
• Redukton rrudhat dhe vijat e holla
• Parandalon njollat ​​e errëta të formuara nga drita blu
• Mbron lëkurën nga ndotja

Timexpert Sun Icy Pleasure After-Sun Facial Repair Treatment
Emulsion freskues për fytyrën i cili rigjeneron dhe hidraton lëkurën pas ekspozimit në diell, duke intensifikuar nxirjen natyrale.

Formuluar me Skinbiome Repair, një kompleks ekskluziv prebiotik-probiotik :
• Nxit rigjenerimin dhe zvogëlon shenjat e plakjes
• Hidraton intensivisht lëkurën
• Rivendos mikrobiomën që mbron dhe forcon sistemin imunitar të dermës

Ekstrakt 100% i pastër i rrënjës së xhinxherit:

• Ngadalëson plakjen e lëkurës
• Qetëson skuqjen
• Rrit aftësinë natyrale të lëkurës për t’u rigjeneruar
• Redukton ndjesitë e djegies
• Njëtrajtëson tonin e lëkurës
• Redukton rrudhat dhe vijat e holla
• Parandalon njollat ​​e errëta të formuara nga drita blu
• Mbron lëkurën nga ndotja.

Përdorimi

Aplikojeni kremin në fytyrë 30 minuta para ekspozimit në diell. Riaplikojeni cdo 2 orë për një mbrojtje të sigurt.
Aplikojeni emulsionin në lëkurë pas ekspozimit në diell.

Përbërësit

Timexpert Sun Anti-Ageing Protective Cream SPF 50 Ingredients:

Aqua (Water) – Solubilizing Agent
Octocrylene – Sunscreen Agent
Phenoxyethyl Caprylate – Emollient
Caprylic/Capric Triglyceride – Emollient
Butyl Methoxydibenzoylmethane – Sunscreen Agent
Ethylhexyl Salicylate – Sunscreen Agent
Pentylene Glycol – Humectant
Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid – Sunscreen Agent
Talc – Opacifying Agent
Phenethyl Benzoate – Emollient
Cera Alba (Beeswax) – Emulsion Stabilizer
Tromethamine – pH Adjuster
Coco-Caprylate/Caprate – Emoliente
Sodium Stearoyl Lactylate – Emulsifying Agent
Polyglyceryl-6 Polyricinoleate – Emulsifying Agent
Magnesium Sulfate – Rheologic Additive
Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine – Sunscreen Agent
Titanium Dioxide – Sunscreen Agent
Triheptanoin – Emoliente
Polyglyceryl-2 Isostearate – Emulsifying Agent
Hydrolyzed Jojoba Esters – Emollient
Ethylhexylglycerin – Emollient
C9-12 Alkane – Solubilizante
Polyurethane-100 – Emoliente
Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract – Active Ingredient
Disteardimonium Hectorite – Rheologic Additive
Xanthan Gum – Rheologic Additive
Disodium EDTA – Chelating Agent
Parfum (Fragrance) – Fragrance Ingredient
Magnesium Stearate – Opacifying Agent
Silica – Opacifying Agent
Aluminum Hydroxide – Opacifying Agent
Tocopherol – Antioxidant
Benzyl Salicylate – Fragrance Ingredient
Coumarin – Fragrance Ingredient
Linalool – Fragrance Ingredient
Alpha-Isomethyl Ionone – Fragrance Ingredient
Eugenol – Fragrance Ingredient

Timexpert Sun Icy Pleasure After-Sun Facial Repair Treatment Ingredients:

qua (Water) – Solubilizing Agent
Butyrospermum Parkii (Shea) Butter – Plant Emollient
Cyclopentasiloxane – Polymeric Emollient
Alcohol Denat – Solubilizing Agent
Propylene Glycol – Humectant
Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil – Plant Emollient
Pentylene Glycol – Humectant
Myristyl Myristate – Emollient
Lactococcus Ferment Lysate – Active Ingredient
Glycerin – Humectant
Cetearyl Alcohol – Emulsifying Agent
Glyceryl Stearate – Emulsifying Agent
PEG-100 Stearate – Emulsifying Agent
Cyclomethicone – Polymeric Emollient
Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer – Bulking Agent
Nymphaea Alba Flower Extract – Active Ingredient
Sodium Palmitoyl Proline – Active Ingredient
Dimethicone Crosspolymer – Polymeric Emollient
Parfum (Fragrance) – Fragrance Ingredient
Phenoxyethanol – Preservative
Cetearyl Glucoside – Emulsifying Agent
Fructooligosaccharides – Active Ingredient
Menthyl Lactate – Active Ingredient
Dimethiconol – Polymeric Emollient
Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil – Plant Emollient
Glyceryl Polyacrylate – Humectant
Triethanolamine – pH Adjuster
Acrylamide/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer – Rheologic Additive
Ethylhexylglycerin – Emollient
Epilobium Angustifolium Extract – Active Ingredient
Isohexadecane – Emollient
Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil – Antioxidant
o-Cymen-5-ol – Preservative
Polysorbate 80 – Surfactant
Sodium Benzoate – Preservative

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping