info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Germaine de Capuccini Timexpert SRNS Repair Night Progress Serum

Çmimi:12,300.00 L 11,070.00 L -10%

Serum me efekt rigjenerues dhe riparues përgjatë gjithë natës.
50 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulation

Masa

50 ml

Skin Type

Specific For

Suitable For

Përshkrimi

Formulim në trajtë serumi për një lëkurë më të re. Trajtimi i mirëfilltë i cili mbron lëkurën gjatë ditës dhe riparon gjatë natës.
Me 22 përbërës aktivë, përfshirë efektin e fuqishëm të formulës së patentuar Glyco 8, për të cilën është vërtetuar se shumëfishon përthithjen deri në 8 herë të përbërësve aktivë për rezultate të dukshme në vetëm 7 ditë.
I përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës.

Glyco-8 Power: biomolekula që rrisin me 8 herë përshkueshmërinë e lëkurës, duke shumëfishuar përfitimet e serumit.
RC-Advanced : përbërës ekskluziv i cili gjatë natës përshpejton proceset rigjeneruese dhe riparuese të ADN-së.
Kompleksi Zink-Glicinë : rrit rezistencën e qelizave ndaj stresit oksidativ.
Aktivizuesi i kolagjenit: nxit sintezwn e kolagjenit.
Acidi Hialuronik : parandalon humbjen e ujit, ushqen dhe i dhuron qëndrueshmëri lëkurës.
Kompleks bimor i formuar me 7 ekstrakte me efekte qetësuese.
Rrënja Polygonum cuspidatum: stimulon sirtuinat, duke parandaluar plakjen.

Përdorimi

Aplikojeni në mëngjes dhe në mbrëmje në fytyrë, qafë dhe dekolte duke e masazhuar butësisht.

Përbërësit

Aqua (Water) Solubilizing Agent
Cyclopentasiloxane Polymeric Emollient
Glycerin Humectant
Pentylene Glycol Humectant
Dimethicone Crosspolymer Polymeric Emollient
Ethoxydiglycol Solvent
Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil Plant Emollient
Dimethicone Polymeric Emollient
Caprylic/Capric Triglyceride Emollient
Dimethiconol Polymeric Emollient
Olive Oil Peg-7 Esters Emollient
Butyrospermum Parkii (Shea Butter) Extract Plant Emollient
Sodium Cocomonoglyceride Sulfate Surfactant
Butylene Glycol Solubilizing Agent
Caprylyl Glycol Emollient
Parfum (Fragrance) Fragrance Ingredient
Laureth-23 Emulsifying Agent
laureth-4 Surfactant
Hydrogenated Phosphatidylcholine Active Ingredient
Acetyl Mannosylerythritol Lipid Active Ingredient
Lactis Proteinum (Milk Protein) Active Ingredient
Sodium Citrate Chelating Agent
Lactose Humectant
Bifida Ferment Lysate Active Ingredient
Tocopherol Antioxidant
Caprylhydroxamic Acid Preservative
Ascorbyl Tetraisopalmitate Active Ingredient
Hydrolyzed Hyaluronic Acid Active Ingredient
Menthyl Lactate Active Ingredient
Zinc Glycinate Active Ingredient
Phenoxyethanol Preservative
Citric Acid pH Adjuster
Lupinus Albus Seed Extract Active Ingredient
Potassium Sorbate Preservative
Prunus Persica (Peach) Kernel Extract Active Ingredient
Centella Asiatica Extract Active Ingredient
Sorbitol Humectant
Potentilla Erecta Root Extract Active Ingredient
Phenethyl Alcohol preservative
Squalane Emollient
Silica Opacifying Agent
Retinyl Palmitate Active Ingredient
Sodium Hyaluronate Active Ingredient
o-Cymen-5-ol Preservative
Polygonum Cuspidatum Root Extract Active Ingredient
Disodium EDTA Chelating Agent
Soluble Collagen Active Ingredient
Scutellaria Baicalensis Root Extract Active Ingredient
Panthenol Active Ingredient
Hydrogenated Lecithin Emulsifying Agent
HDI/Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer Filler
Camellia Sinensis Leaf Extract Active Ingredient
Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer Bulking Agent
Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract Active Ingredient
Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract Antioxidant
Alcohol Denat. Solubilizing Agent
Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract Active Ingredient
Sodium Benzoate Preservative
Ceramide NP Active Ingredient
Tocopheryl Acetate Antioxidant
Dicetyl Phosphate Surfactant

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping