info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Doppelherz Augen Extra

Çmimi:L1,130.10

Për shikim të mirë ditën & natën 30 kapsula

Stock: 5 in stock

Additional information

Përshkrimi

Suplement ushqimor që ndikon pozitivisht për një shikim të shëndetshëm. I pasur me vitamina, minerale, dhe lëndë me prejardhje bimore.

Vitamina A dhe Zinku kontribuojnë për një shikim normal ditën dhe natën.

Vitaminat e grupit B ndihmojnë në mirëfunksionimin e sistemit nervor dhe proçese të shumta metabolike.

Luteina dhe Zeaksantina janë lëndë me origjinë bimore që nuk sintetizohen në organizëm dhe janë prezente në retinën e syrit. Ato kanë edhe veti antioksiduese dhe bashkë me vitaminën C, E, Zinkun dhe Bakrin mbrojnë qelizat nga dëmtimi i radikaleve të lira dhe në këtë mëyrë ndikojnë pozitivisht në parandalimin e sëmundjeve të syrit të lidhura me moshën.

Pa gluten.

Përdorimi

Një kapsulë në ditë, pas ushqimit e shoqëruar me ujë.

Përbërësit

L-ascorbic acid, gelatin (beef), soybean oil (partially hydrogenated), olive oil, blueberry fruit extract, lutein and zeaxanthin concentrate of marigolds, humectants glycerol, DL-alpha-tocopheryl acetate, humectant sorbitol, emulsifier lecithin (soy), stabilizer beeswax, zinc oxide, Pyridoxine hydrochloride, retinyl palmitate, dyes iron oxides and iron hydroxides, copper sulfate, pteroyl monoglutamic acid, cyanocobalamin

 

Përbërësit: Sasia për 1 kapsulë
Vitamin A 400 μg RE
Vitamin B6 2 mg
Vitamin B12 2.5 μg
vitamin C 80 mg
Vitamin E 12 mg (α-TE)
folic acid 400 μg
copper 300 μg
zinc 5 mg
lutein 15 mg
zeaxanthin 1 mg
bilberry 50 mg