info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Caudalie Spray Solaire Lacté SPF 50

Çmimi:3,500.00 L 3,150.00 L -10%

Qumësht me faktor mbrojtës SPF 50 për trupin dhe fytyrën. Format spraj.
150 ml

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Masa

150 ml

Skin Type

Specific For

,

Spf

Suitable For

Përshkrimi

Qumështi në formë spraj me faktor mbrojtës 50 i ofron lëkurës mbrojtje maksimale UVA/UVB, për një nxirje natyrale, rrezatuese dhe afatgjatë.
Mund të përdoret në fytyrë dhe trup.
I pasur me ujin organik të rrushit, tekstura e tij e lehtë dhe jo ngjitëse si qumësht , hidraton dhe qetëson lëkurën e ndjeshme.

Formulë e biodegradueshme dhe jo toksike për ekosistemin detar.

Mbron nga shenjat e plakjes.
Ushqen dhe intensifikon shkëlqimin e lëkurës dhe nxirjen natyrale.
Rezistente ndaj ujit.

Formula e tij kombinon një sistem inovativ filtrash me një kompleks të ri, të patentuar antioksidues, të pasuruar me polifenole rrushi.
Ofron mbrojtje maksimale dhe një veprim të fuqishëm kundër rrudhave.

Jo komedogjenik.
Pa alkool.
Pa silikon.
I përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme.
I testuar dermatologjikisht.

Përdorimi

Aplikojeni para ekspozimit në diell, më pas riaplikojeni çdo 2 orë . Shmangni zonën e konturit të syve.

Përbërësit

AQUA/WATER/EAU, DICAPRYLYL CARBONATE*, VITIS VINIFERA (GRAPE) FRUIT WATER*, DIBUTYL ADIPATE, ISOAMYL P-METHOXYCINNAMATE, PROPANEDIOL*, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE (AVOBENZONE), C20-22 ALKYL PHOSPHATE, ETHYLHEXYL TRIAZONE, C20-22 ALCOHOLS*, BENZOTRIAZOLYL DODECYL P-CRESOL, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, GLYCERIN*, CAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDE*, PARFUM (FRAGRANCE), 1,2-HEXANEDIOL, CETEARYL ALCOHOL*, GLYCERYL STEARATE*, SODIUM HYDROXIDE, PALMITOYL GRAPE SEED EXTRACT*, PICEA ABIES WOOD EXTRACT*, VITIS VINIFERA (GRAPE) JUICE*, CITRIC ACID, O-CYMEN-5-OL, POLYACRYLATE CROSSPOLYMER-6, TOCOPHERYL ACETATE, XANTHAN GUM, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE,TOCOPHEROL*,BENZYLBENZOATE,BENZYLSALICYLATE,CITRONELLOL,GERANIOL, HEXYL CINNAMAL, LINALOOL.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping