info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

Bioscalin Physiogenina Shampoo Fortificante Rivitalizante Capelli Deboli

Çmimi:L1,560.00

Shampo me veprim forcues dhe rivitalizues për flokë të brishtë që kanë tendencë rënie
200ml

Stock: In stock

Additional information

Brand

Formulation

Hair Type

Specific For

Action

Suitable For

, ,

Përshkrimi

Formulim, i krijuar si trajtim ndihmës kundër rënies së përkohëshme të flokëve.
Faktorët shkaktarë të rënies mund të jenë të ndryshëm: stresi, ndërrimi i stinëve, dieta ushqimore ose medikamentet e ndryshme të përdorura.
Bazë e kësaj shampoje është kompleksi inovativ Physiogenina, i cili favorizon proçesin e vetëriparimit e flokëve duke nxitur mirëfunksionimin fiziologjik të folikulit.
Me përbërës të cilët veprojnë në fibrat e flokut, duke i forcuar ato dhe duke u dhënë njëkohësisht butësi dhe shkëlqim.
Kombinimi i pantenolit me betainën hidraton flokët dhe i mbron nga faktorët e jashtëm dëmtues.
Bioscalin shampo përdor një sistem inovativ pastrues, i cili lejon largimin e papastërtive, pa prishur sistemin hidrolipidik të skalpit.
Pas vetëm 15 ditë përdorimi, do vëreni se floku juaj do jetë më i fortë dhe me më shumë shkëlqim.
Pa parabene.
I testuar dermatologjikisht.
I testuar për alergji.

Përdorimi

Aplikohet në flokë të njomë, masazhohet për disa minuta dhe më pas shpëlahet me ujë të bollshëm.
Mund të përdoret çdo ditë.

Përbërësit

Aqua, Magnesium Laureth Sulfate, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Disodium Laureth Sulfosuccinate, PEG-200 Hydrogenated Glyceryl Palmate, Galeopsis Segetum Flower/Leaf/Steam Extract, Methylspermidine, Panthenol, Biotin, Rutin, Vitis Vinifera Seed Extract, Lecithin, Olea Europaea Fruit Extract, Zeaxanthin, Cocamide MIPA, Citric Acid, Phenoxyethanol, Glycol Dlstearate, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Benzoic Acid, Betaine, Lauryl Methyl Gluceth-10 Hydroxypropyidimonium Chloride, Laureth-4, Potassium Undecylenoyl Hydrolyzed Wheat Protein, Phenyl Trimethlcone, Polyquaternlum-11, Silicone Quaternium-17, Dehydroacetic Acid, Trisodium Ethylenediamlne Disuccinate, Laureth-23, Ethylhexylglycerin, BHA, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Maltodextrin, Caprylyl Glycol, Helianthus Annuus Seed Oil, Silica, Polyurethane-26, Quercetin, Tocopheryl Acetate, Ascorbic Acid, Tocopherol, Parfum, Limonene, Linalool.