info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

Bioscalin Physiogenina Balsamo Fortificante

Çmimi:L1,560.00

Balsam për flokë të dobët me tendecë rënie

Stock: In stock

Additional information

Brand

Formulation

Hair Type

Specific For

Action

Suitable For

, ,

Përshkrimi

Balsam zbutës për flokë të brishtë dhe që bien.
Me Cronobiogeninë në përmbajtje, një kompleks i përbërë nga biogenina, zeaxantina (një karotenoid) dhe rutina (një bioflavoniod), përbërës të cilët zgjatin jetën e flokëve duke kundërshtuar proçesin e rënies.
Cronobiogenina është e vendosur në mikrosfera, të cilat i rezistojnë shpëlarjes dhe sigurojnë çlirimin e saj, në mënyrë graduale dhe për një kohë më të gjatë.
Nuk përmban parabene.
I testuar dermatologjikisht.
I testuar për alergji.

Përdorimi

Aplikohet në flokë të njomë, pas aplikimit të shampos.
Lihet 2-3 minuta dhe më pas shpëlahet me ujë të bollshëm.

Përbërësit

Aqua, Cetearyl alcohol, Glyceryl
stearate, Dimethicone, C12-13 alkyl lactate, Cetrimonium chloride, PEG-100 Stearate, Cyclopentasiloxane, Xylitol, Phenoxyethanol, Hydroxyethylcellulose, Dimethiconol, Panthenol, Parfum, Bis-lsobutyl PEG/PPG-20/35/Amodimethicone Copolymer, Phytantriol, Cetyl ethylhexanoate, Methylparaben, Butylene glycol, Disodium EDTA, Polysorbate 80, Sericin, Yeast polysaccharides, Butylparaben, Ethylparaben, Gluconolactone, Isobutylparaben, Propylparaben, Limonene, Sodium hydroxyde, Polyglyceryl-3 distearate, Linalool, Helianthus annuus seed oil, Rutin, Zeaxanthin, Spermidine HCI.