info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

Sale!

Avene solaire anti-age spf50 50 ml

Çmimi:L3,300.00 L2,310.00 -30%

Krem anti-age mbrojtës nga dielli spf50 50ml.

Stock: In stock

SKU: AV132

Additional information

Brand

Formulation

Skin Type

Specific For

Suitable For

,

Spf

Action

, ,

Pershkrimi

Një sistem mbrojtës tepër efikas, me një minimum përbërësish dhe me veti për të rigjeneruar lëkurën dhe zbehur rrudhat. Ka veti antioksiduese, lehtëson irritimet dhe i jep butësi lëkurës. Rezistent ndaj ujit.

Perdorimi

Aplikohet para ekspozimit në diell dhe mund të riaplikohet disa herë gjatë ditës.

Perberesit

AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). C12-15 ALKYL BENZOATE. DICAPRYLYL CARBONATE METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL [NANO]. DIISOPROPYL ADIPATE. WATER (AQUA). SILICA. BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE. DIETHYLHEXYL BUTAMIDO TRIAZONE. ALCOHOL (ALCOHOL DENAT). ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE. BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE. C10-18 TRIGLYCERIDES. DECYL GLUCOSIDE. GLYCERYL STEARATE. PEG-100 STEARATE. POTASSIUM CETYL PHOSPHATE. ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER. ASCOPHYLLUM NODOSUM EXTRACT. BENZOIC ACID. CAPRYLIC/CAPRIC. TRIGLYCERIDE. CAPRYLYL GLYCOL. DISODIUM EDTA. GLYCERYL BEHENATE. GLYCERYL DIBEHENATE. PROPYLENE GLYCOL. SODIUM HYDROXIDE. STEARYL ALCOHOL. TOCOPHEROL. TOCOPHERYL GLUCOSIDE. TRIBEHENIN. XANTHAN GUM.