info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • 10-18 SHTATOR 15% ULJE Suplementet për fëmijë | 10% ULJE Suplementet për të rritur | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • 10-18 SHTATOR 15% ULJE Suplementet për fëmijë | 10% ULJE Suplementet për të rritur | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • 10-18 SHTATOR 15% ULJE Suplementet për fëmijë | 10% ULJE Suplementet për të rritur | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Avène XeraCalm A.D Huile Lavante Relipidante

Çmimi:2,800.00 L 2,240.00 L -20%

Vaj pastrues për lëkurë shumë të thatë me tendencë atopike. Për bebe, fëmijë dhe të rritur.
400 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

, , ,

Brand

Formulation

Masa

400 ml

Mosha

, , ,

Skin Type

,

Specific For

,

Suitable For

, ,

Përshkrimi

Hapi i parë i përkujdesjes në lëkurën shumë të thatë me tendencë atopike.
Pastrues i cili rigjeneron barrierën lipidike të lëkurës, duke e hidratuar dhe ushqyer intensivisht.

Formulë unike, me tolerancë të lartë:
– Kompleksi I-modulia®: Përbërësi aktiv i parë bioteknologjik nga Avène i cili redukton ndjesitë e kruajtjes dhe qetëson skuqjet dhe irritimet e pranishme në lëkurën me tendencë atopike.
– Cer-omega: Lipide të ngjashme me lipidet që gjenden në lëkurë: ndihmojnë në riparimin, ushqimin dhe forcimin e filmit mbrojtës, duke i dhënë lëkurës rezistencë më të mirë ndaj faktorëve agresivë të jashtëm.
– Uji termal Avène: Me veti qetësuese dhe zbutëse.

Nuk shkakton djegie tek sytë.
Tolerancë shumë e mirë kutane, okulare dhe gjinekologjike.

Përdorimi

Aplikojeni në lëkurë të lagur dhe shkumëzojeni. Shpëlajeni mirë dhe thaheni me kujdes.
Për bebe, fëmijë, të rritur. Fytyrë dhe trup.

Përbërësit

AVENE THERMALE SPRING WATER (AVENE AQUA). WATER (AQUA). GLYCERIN. PEG-7 GLYCERYL COCOATE. DISODIUM LAURETH SULFOSICCUNATE. SODIUM COCOAMPHOACETATE. PEG-25 HYDROGENATED CASTOR OIL. CETEARETH-60 MYRISTYL GLYCOL. PEG-200 HYDROGENATED GLYCERYL PALMATE. LAURETH-3. COCO-GLUCOSIDE. SODIUM CHLORIDE. AQUAPHILUS DOLOMIAE EXTRACT. ARGININE. CAPRYLYL GLYCOL. CITRIC ACID. EVENING PRIMROSE OIL/PALM OIL AMINOPROPANEDIOL ESTERS. GLYCINE. MALEIC ACID. OENOTHERA BIENNIS (EVENING PRIMROSE) OIL (OENOTHERA BIENNIS OIL). SORBIC ACID. TOCOPHEROL.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping