info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Aesthetico Suncare Sensitive Fluid SPF 50+

Çmimi:5,990.00 L

Përkujdesje mbrojtëse ndaj diellit në trajtë fluide.
100 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

100 ml

Skin Type

Specific For

Spf

Suitable For

Përshkrimi

Fluid i lehtë i cili mbron lëkurën shumë të ndjeshme ndaj dritës dhe rrezatimit UV, falë kombinimit efektiv të filtrave me spektër të gjerë UVA dhe UVB dhe dioksidit të titanit.

Pantenoli dhe bisabololi qetësojnë lëkurën , ndërkohë që vitamina E siguron mbrojtje të qelizave dhe mbrojtje nga IRA.
Mund të përdoret gjithashtu në lëkurë të ndjeshme të prirur ndaj alergjive ose pas procedurave estetike.

Pa parfum.

Përdorimi

Aplikojeni 30 minuta përpara çdo ekspozimi në diell. Riaplikojeni rregullisht. Limitoni ekspozimin gjatë në diell sa më shumë që të jetë e mundur.

Përbërësit

AQUA, Ethylhexyl salicylate, DICAPRYLYL CARBONATE, DICAPRYLYL ETHER, GLYCERIN, OCTOCRYLENE, Butyl methoxydibenzoylmethane, BIS Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl TRIAZINE, diethylhexylbutamidotriazone Triazone, Phenylbenzimidazolesulphonic ACID TITANIUM DIOXIDE (NANO), Panthenol, PHENOXYETHANOL, Sodium Stearoyl Glutamate, Glyceryl Stearate , PENTAERITRITYL DISTEARATE, Butyrospermum Parkii Butter, TOCOPHERYL ACETATE, aminomethyl propanol, CETEARYL ALCOHOL, ACRYLATES / C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, Microcrystalline cellulose, Cyclopentasiloxane, Ethylhexyl Methoxycinnamate, cELLULOSE GUM, DIETHYLHEXYL Sodium Sulfosuccinate, Caprylyl glycol, Disodium Phosphate, bisabolol, piroctone OLAMINE, CYCLOHEXASILOXANE, PROPYLENE GLYCOL, SILVER CHLORIDE, ALUMINUM, SIMETHICONE

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping