info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Youth Lab Sun Summer Set 2

Çmimi:3,590.00 L 2,872.00 L -20%

Set për përkujdesjen e trupit gjatë sezonit të verës
200 ml, 150 ml

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulimi

,

Masa

150 ml, 200 ml

Skin Type

Specific For

,

Spf

Suitable For

Seti veror Youth Lab kombinon dy produktet bazë, të nevojshme për përkujdesjen e lëkurës suaj gjatë verës:
-një vaj të thatë me spf 50 për fytyrën dhe trupin 200 ml;
-një xhel krem që ka veti të ruajë më gjatë ngjyrën e lëkurës tuaj 150 ml (produkt dhuratë).

Wet Skin Sun Protection Spray SPF 50+ është një formulim inovativ, i cili mund të aplikohet në lëkurë të njomë dhe të qëndrojë aty, duke ofruar mbrojtje maksimale ndaj rrezatimit UVA dhe UVB. Spraji në të njëjtën kohë stimulon proçesin natyral të nxirjes.
Këtë e arrin në sajë të pranisë në formulim të beta karotenit.

Nuk le shenja në lëkurë, por i ofron asaj butësi dhe freski.
Kombinimi i ekstrakteve të shalqirit me trëndafilin dhe manjolën krijojnë një aromë të këndshme verore.

I përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës.
I testuar dermatologjikisht.
Pa parabene.
Pa gluten.
Jo komedogjenik.
I përshtatshëm për veganë. Nuk testohet në kafshë.

Tan & After Sun Soothing & Tan Prolonging with Cooling Effect është një xhel krem që ka për qëllim të nxisë dhe të ruajë ngjyrën e lëkurës.
Riparon lëkurën e dëmtuar dhe qetëson irritimet.
Hidraton lëkurën dhe i rikthen shkëlqimin.
I përshtatshëm për të gjithë llojet e lëkurës.
Përdoret për fytyrën dhe trupin.
Përbërësit aktivë:
-ekstraktet e algës Bifurcaria, të cilat veprojnë kundër radikalve të lira, të krijuara si pasojë e ekspozimit në diell dhe që kanë ndikim negativ në lëkurë;
-acetyl tirosine, që imiton veprimin e melaninës dhe ndihmon në proçesin natyral të nxirjes;
-Aloe Vera dhe kompleksin e vajrave biomimetike, të cilët pengojnë humbjen e ujit dhe rigjenerojnë shtresën lipidike të lëkurës.
Absorbohet plotësisht dhe le në lëkurë një aromë të lehtë frutash.
Nuk përmban alkool dhe vaj parafine.
Jo komedogjenik.

Produktet gjenden brenda një çante me ngjyrë neoni.
I përshtatshëm për veganë.
Nuk testohet në kafshë.

Aplikoni Wet Skin Sun Protection Spray SPF 50+ në të gjithë trupin dhe në fytyrë rreth 30 minuta para ekspozimit në diell. Riaplikojeni disa herë në rastet kur jeni duke notuar ose kryer aktivitet fizik me qëllim që të siguroni mbrojtjen e lëkurës gjatë gjithë kohës.

Aplikoni Tan & After Sun Cream një herë në ditë në fytyrë dhe trup, nëse doni të ruani ngjyrën natyrale të lëkurës suaj ose disa herë gjatë ditës nëse doni të përfitoni nga efekti qetësues. Mund të ruhet në frigorifer me qëllim që të japë një ndjesi freskie më të dukshme në lëkurë.

Wet Skin Sun Protection Spray SPF 50+: SLES Free, SLS Free, Ethanolamine Free, Vegan, Soy Free, Wheat Free, Formaldehyde Free, Mineral Oil Free, Phthalate Free, Pcm and Nitro Musk Compounds Free Alcohol Denat, C12-C15 Alkyl Benzoate, Caprylyl Methicone, Homosalate, Octocrylene, Dimethicone, Disiloxane, Isododecane, Phenyl Trimethicone, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Ethylhexyl Salicylate,Polyurethane-64, Parfum, Cyclopentasiloxane, Bht, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Beta Carotene, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal

Tan & After Sun _ Soothing & Tan Prolonging with cooling effect : Aqua, Glycerin, Dimethicone, Coco Caprylate / Caprate, Menthyl Lactate, Caprylic / Capric Triglyceride, Sodium Acrylates Copolymer, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Phospholipids, Stearic Acid, Glycine Soja Sterols, Safflower Oil / Palm Oil Aminopropanediol Esters, Squalane, Tocopherol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Carbomer, Allantoin, Sodium Hydroxide, Bifurcaria Bifurcata Extract, Acetyl-Tyrosine, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Epilobium Angustifolium Flower / Leaf / Stem Extract, Sodium Metabisulfite, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Lecithin, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Parfum, Linalool, Limonene, Citral, Citronelol, Geraniol, Hexyl Cinnamal

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.