info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Onovo Pharma Calcinov

Çmimi:1,575.00 L 1,338.75 L -15%

Suplement ushqimor për kocka të forta dhe artikulacione të shëndetshme
Paketim x 30 tableta

Stock: Ka stok

SKU: ONOVO03
Etiketa: , , , , , , ,

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

Masa

30 tableta

Suitable For

Mjekët pajtohen se kalçiumi është thelbësor për funksionet të ndryshme në organizëm, siç është ruajtja e kockave të forta dhe përmirësimi i lëvizshmërisë së muskujve.
Sisteme të ndryshme si sistemi kardiovaskular, nervor dhe sistemi i koagulimit të gjakut kanë nevojë për kalçium në mënyrë që të funksionojnë siç duhet.
Dobitë:
-Ndihmon në mirëmbajtjen e kockave;
-Ndihmon në forcimin e kockave te fetusi;
-Terapi bashkë-shoqëruese te personat që vuajnë nga osteoporoza;
-Zvogëlon simptomat e sindromës premenstruale.

Kalçiumi është mineral i rëndësishëm që luan një rol thelbësor në shëndetin e kockave dhe të dhëmbëve.
Magnezi është mineral jetik për zhvillimin dhe mirëmbajtjen e duhur të kockave. Prania e magnezit në formulën tonë është thelbësore për transportin e kalçiumit nëpër membranat qelizore.
Vitamina D3 ndihmon në absorbimin efikas të kalçiumit.
Zinku është i përfshirë në proçese shumë të rëndësishme biologjike si prodhimi i proteinave, formimi i ADN-së dhe riprodhimi i qelizave.

Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji ose merrni barna të tjera, konsultohuni me mjekun tuaj para përdorimit të këtij suplementi.
Calcinov nuk duhet të merret në kombinim me Ceftriaxone.
Ndaloni përdorimin dhe konsultohuni me mjekun nëse ndodh ndonjë reaksion alergjik.
Mbajeni larg fëmijëve.
Mos e përdorni nëse blisteri është i hapur ose i prishur.
Pa gluten.
Pa OMGJ.
I testuar klinikisht.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.

Rekomandohet të pihen 2 tableta në ditë.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Përmbajtja për dy tableta Sasia në mg Vlera ditore në %
Vitamin D (në formë cholekalciferoli) 10µg 50
Kalcium (në formë kalcium karbonati) 800mg 62
Magnez (në formë oksid magnezi) 200mg 48
Zink (në formë zink oksidi) 8mg 73
Përbërësit tjerë: mikrokristalinë celulozë, natrium kroskarmelozë, acid stearik, magnezium stearat, silica dhe film mbështjellës

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.