info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Health Aid Day-vit Active

Çmimi:2,529.90 L 2,023.92 L -20%

Suplement ushqimor me vitamina dhe minerale për të rritur.
30 tableta

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

Masa

30 tableta

Suitable For

Suplement ushqimor i pasur me vitamina, minerale, dl-metioninë dhe ginseng korean, të cilët sigurojnë performancë dhe vitalitet maksimal gjatë gjithë ditës.

Për çfarë shërbejnë tabletat HealthAid Day-vit® Active?

Tabletat Day-vit® Active përmbajnë një gamë të gjerë vitaminash, mineralesh dhe elementësh gjurmë në dozën e rekomanduar ditore të sugjeruar për të ndihmuar në ruajtjen e marrjes së përditshme të lëndëve ushqyese dhe për të ofruar mbështetjen ushqyese që trupi ka nevojë për të përballuar kërkesat e jetës së përditshme.

– Vitaminat janë substanca organike thelbësore në rregullimin e funksioneve metabolike brenda qelizave dhe proçeseve që çlirojnë energji nga ushqimi.
– Vitamina A kontribuon në ruajtjen e sistemit të fortë imunitar, syve dhe lëkurës së shëndetshme.
– Vitamina D kontribuon në mirëmbajtjen e kockave dhe dhëmbëve të shëndetshëm.
– Vitamina E dhe Vitamina C janë antioksidantë të fuqishëm që mbrojnë trupin nga efektet e dëmshme të radikaleve të lirë dhe kontribuojnë në ruajtjen e një sistemi të fortë imunitar.
– Vitaminat B janë të rëndësishme në aktivitetin metabolik dhe prodhimin e energjisë, gjithashtu kontribuojnë në formimin normal të qelizave të kuqe të gjakut, ndarjen e qelizave dhe metabolizmin e aminoacideve.
– Mineralet janë substanca inorganike të cilat janë të rëndësishme për procese të ndryshme metabolike në trup.

Të përshtatshme për:

– Njerëzit që duan të rrisin nivelet e tyre të energjisë.
– Ata që kanë nevojë për suplemente shtesë në periudhë stresi.
– Njerëzit që nuk ndjekin një dietë të shëndetshme ushqimore.
– Studentët gjatë sezoneve të provimeve.
– Personat që ndjekin programe për të humbur peshë.

Nuk përmban:
– maja
– gluten
– grurë
– qumësht
– kripë
– ngjyrues artificialë.
– konservues
– aromatizues.

I përshtatshëm për vegjetarianë.
Suplementet ushqimore nuk zëvendësojnë dietën ushqimore.

Të rriturit dhe fëmijët mbi 12 vjeç, 1 tabletë në ditë, në vaktin kryesor.
Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore nëse nuk këshillohet nga një person i kualifikuar.

Bulking Agent (maltodextrin, di-calcium phosphate, microcrystalline cellulose), Potassium Chloride,Calcium Carbonate, Magnesium Oxide, L-ascorbic Acid, Inositol, Choline Bitartrate, Glazing Agent (red colour dispersion), Iron † (ferrous fumarate), DL-methionine, Ginseng Root Extract, Beta Carotene, Nicotinamide, Zinc Oxide, Anti-caking Agent (veg. stearic acid, silicon dioxide, veg. magnesium stearate), Vitamin E Natural, Lutein, Calcium d-Panthothenate, Manganese Sulphate, Co Enzyme Q10, Binding Agent (gum acacia), Copper Sulphate, Pyridoxine Hydrochloride, Vitamin D3, Thiamin (vitamin B1), Riboflavin (vitamin B2), Vitamin K, Chromium Picolinate, Folic Acid,Sodium Selenite, Potassium Iodide, D-Biotin, Sodium Molybdate, Vitamin B12.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.