info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Guerriero Kidstrong Immuno C

Çmimi:1,980.00 L

Suplement ushqimor që rrit mbrojtjen imunitare të fëmijëve tuaj
200 ml

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulimi

Masa

200 ml

Suitable For

Kidstrong immuno C është një suplement ushqimor në formë tretësire orale me bazë vitaminën C, propolis, kalendula, drosera, erisimo (bima e këngëtarëve), ekinacea, achillea (bar mijëfletësh), fluor dhe mjaltë shumëlulesh.
Rekomandohet të përdoret në raste kur dieta ushqimore nuk arrin të plotësojë nevojat ushqyese për të cilat fëmijët tuaj kanë nevojë.
Përmban vitaminën C, me një veprim të fortë antioksidant dhe anti-inflamator.

Fluori tek fëmijët është i rëndësishëm si për parandalimin e kariesit dentar po ashtu edhe për të pasur dhëmbë të fortë e të shëndetshëm.
Ekinacea e pranishme në Kidstrong immuno C është një ndër bimët kryesore me veti imunostimuluese.
Kidstrong immuno C përmban propolis, i cili përfaqëson një zgjidhje natyrale shumë të dobishme para muajve të ftohtë.
Ky përbërës i çmuar, me origjinë nga bletët, është i njohur për vetitë imuno-stimuluese, antivirale, antibakteriale, antimykotike dhe anti-inflamatore.
I përkufizuar si antibiotik natyral, propolisi përdoret sidomos në parandalimin e dhimbjes së fytit.

Formula e Kidstrong immuno C plotësohet nga drosera dhe erisimo, të dobishme për funksionalitetin e rrugëve respiratore.
Kalendula dhe mjalti shumëlulesh kanë veprim zbutës dhe qetësues tek mukoza oro-faringeale.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji apo vuani nga ndonjë sëmundje specifike këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij suplementi.

Rekomandohet të konsumohet 1 ml në ditë.
Mjeku duke u bazuar në situatën e secilit pacient mund të modifikojë dozën e mësipërme.

Ingredients Value daily dose maximum(1ml) %NVR*Adulti %NVR*Bambini
Wildflower Honey 70mg – –
Vitamin C 45mg 100 56
Propolis e.g. 30mg – –
Calendula e.g. 20mg – –
Drosera e.f. 10mg – –
Erisimo e.g. 7mg – –
Echinacea e.s. tit. 0,6% 6mg – –
Achillea Millefolium e.g. 5mg – –
Fluorine 0,525mg 15 15

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.