info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Doppelherz Aktiv Magnesium, Calcium+ D3 Direct

Çmimi:1,130.00 L 960.50 L -15%

Suplement ushqimor i nevojshëm për muskujt dhe kockat
Paketim x 20 bustina

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Masa

20 bustina

Suitable For

Për të qënë sa më të shëndetshëm duhet t’i ofrojmë organizmit sasinë e vitaminave dhe mineraleve për të cilat ka nevojë.
2 ndër mineralet më të rëndësishme të organizmit janë kalçiumi dhe magnezi.

Magnezi nuk sintetizohet në organizëm, prandaj është i rëndësishëm konsumimi i ushqimeve që e kanë në përmbajtje apo dhe marrja e suplementeve me magnez.
Magnezi:
-kontribuon në funksionimin normal të sistemit nervor;
-merr pjesë në proçese metabolike që shoqërohen me çlirim energjie;
-është i rëndësishëm për muskujt.

Kalçiumi, në dallim nga magnezi është një mineral që ruhet në kocka. Kur organizmi ka nevojë për sasi të caktuara të kalçiumit ai kalon në gjak dhe anasjelltas.
Sipas një studimi të kryer në Gjermani në vitin 2008 u arrit në përfundimin që sasia e kalçiumit në organizëm,, në pjesën më të madhe të popullatës nuk është optimale.
Kalçiumi:
-është i nevojshëm për kockat;
-është i nevojshëm për funksionimin normal të muskujve;
-merr pjesë në proceset e përçimit të impulseve ndërmjet nervave.

Vitamina D është një vitaminë që sintetizohet në organizëm, gjatë ekspozimit në diell. Por në shumicën e njerëzve, sasia e vitaminës D në organizëm është më e ulët se ajo që nevojitet.

Personat që merren me aktivitet fizik, mosha e tretë, femrat gjatë menopauzës kanë nevojë për sasi më të larta të kalçiumit, magnezit dhe vitaminës D. Per këtë arsye Doppel Herz ka menduar për suplementin Dopple Herz Aktiv Magnesium, Calcium + D3 në formën e bustinave. Lehtësisht i përdorshëm. Mund ta mbani gjatë gjithë kohës me vete.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.

Rekomandohet të konsumohet një bustinë në ditë.
Bustina hapet sipas drejtimit të treguar nga shigjeta.
Hidheni përmbajtjen e bustinës në gojë, në porcione të vogla, jo të gjithën menjëherë.
Lereni përmbajtjen e bustinës të tretet në gojë.

Calcium carbonate, magnesium oxide, xylitol filler, corn starch, sorbitol filler, citric acid acid acidifier, flavouring, thickening agent sodium carboxymethylcellulose, sweetener aspartame, sweetener sodium cyclamate, separating agent magnesium salts of fatty acids, cholecalciferol

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.