info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Youth-Lab Retinol Reboot Eye Serum

Çmimi:5,450.00 L 4,360.00 L -20%

Serum i fuqishëm anti-age dhe anti-rrudhë për zonën e syve me retinol
15 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Masa

15 ml

Specific For

Suitable For

, ,

Përshkrimi

Retinol Reboot Eye Serum është një serum i fuqishëm për zonën syve me vitaminë A të gjeneratës së re.

Redukton rrudhëzat e imëta dhe rrudhat e thella(crow’s feet) të shfaqura në zonën anash syve, tendos dhe hidraton duke ofruar me një aplikim 360°rrezatim në të gjithë zonën e syve, duke përfshirë dhe kapakët e tyre.

YOUTH LAB ka krijuar linjën “Retinol Reboot”, një linjë produktesh inovative, shumë efikase, me vitaminë A të gjeneratës së re, që rikarikon funksionet qelizore, të cilat reduktohen me kalimin e kohës dhe “i kujton” qelizave të sillen, si të ishin të reja dhe të shëndetshme.

Përbërësit aktivë

Ester i Acidit Retinoik HPR i patentuar, që vepron në zemër të qelizave, pa shkaktuar irritime – ashtu si acidi retinoik. Lloji i gjeneratës së re të vitaminës A synon rinovimin e shpejtë qelizor, pasi nuk ndërhyn ndërmjet fazave në molekulën fillestare, siç është rasti me retinolin.

Meadowfoam Delta Lactone hidraton, teksa qetëson irritueshmërinë e përbërësve agresivë

Ekstrakt Swertia Chirata, përshpejton rinovimin e qelizave dhe rrit elasticitetin e lëkurës.

Fosfolipide, përbërës natyralë që gjenden në qelizat e lëkurës, që synojnë të rivendosin nivelet e nevojshme të lipideve dhe lagështisë; kur kombinohen me retinoidet, ato nxisin depërtimin e këtyre të fundit në lëkurë

– Testuar dermatologjikisht.
– Jo komedogjenik.
– Pa parabene dhe gluten.

Përdorimi

Aplikojeni çdo natë me gishtin e unazës në lëkurë të pastër në zonën më të gjerë të syve dhe në qepallë.

Nëse aplikohet gjatë ditës, atëherë aplikoni një krem me mbrojtje të lartë nga dielli, i përshtatshëm për zonën e syve.

Studimi oftalmologjik dhe dermatologjik nuk ka treguar irritim për:

-Sytë me prirje për acarim

-Përdoruesit e lenteve të kontaktit

Përbërësit

Aqua, Glycerin, Propanediol, Meadowfoam Delta-Lactone, Ethyl Oleate, Diisopropyl Adipate, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Synthetic Fluorphlogopite, Isopropyl Palmitate, Hydroxypinacolone Retinoate, Trehalose, Urea, Serine, Pentylene Glycol, Glyceryl Polyacrylate, Algin, Caprylyl Glycol, Sodium Hyaluronate, Pullulan, Disodium Phosphate, Potassium Phosphate, Macrocystis Pyrifera (Kelp) Extract, Hyaluronic Acid, Epilobium Angustifolium Flower/Leaf/Stem Extract, Palmitoyl Tripeptide-5, Panthenol, Dunaliella Salina Extract, Swertia Chirata Extract, Tocopherol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Hydrogenated Phosphatidylcholine, Pentylene Glycol, Glycerin, Butyrospermum Parkii Butter, Squalane, Sodium Metabisulfite, Parfum, Chlorphenesin, Microcrystalline Cellulose, Cellulose Gum, Xanthan Gum, Lecithin, Phenoxyethanol, Citric Acid, Sodium Benzoate, Ethylhexylglycerin, Potassium Sorbate, Pantolactone, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool, Titanium Dioxide (CI 77891).

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping