info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Vitabiotics Wellwoman Original

Çmimi:1,500.00 L 1,350.00 L -10%

Multivitamina specifike për femra

30 tableta

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Suitable For

Lactose Gluten

Përshkrimi

Integrator i krijuar posaçërisht për të plotësuar kërkesat nutricionale të femrave.
Përmban:
-vitaminë B6 që ndihmon në rregullimin e aktivitetit hormonal dhe në mirëfunksionimin e sistemit nervor;
-hekur, i nevojshëm për të formuar qelizat e kuqe të gjakut dhe hemoglobinën,
-acid folic, i nevojshëm për femra të cilat po planifikojnë një shtatzëni,
-selenium dhe zink, të cilët forcojnë sistemin imunitar,
-vitaminë B12, e nevojshme për funksionimin normal të sistemit imunitar,
-biotinë, e cila forcon flokët dhe ndihmon në mbirjen e flokëve të rinj.
Nuk zëvëndëson dietën ushqimore.
Pa ngjyrues artificialë.
Pa konservues.
Pa sheqer.
Pa maja.
Pa niseshte.
Nuk testohet në kafshë.

Përdorimi

Këshillohet të pihet 1 tabletë në ditë pas vaktit kryesor, shoqëruar me ujë.
Nuk përtypet.

Përbërësit

Nutritional Information Average per capsule % EC NRV*
Starflower Oil 100 mg –
Evening Primrose Oil 100 mg –
Citrus Bioflavonoids 10 mg –
Betacarotene 2 mg –
P.A.B.A. 30 mg –

Vitamin D (as D3 200 IU) 5 µg 100
Vitamin E 30 mg α-TE 250
Vitamin K 90 µg 120
Vitamin C 60 mg 75
Thiamin (Vitamin B1) 10 mg 909
Riboflavin (Vitamin B2) 5 mg 357
Niacin (Vitamin B3) 36 mg NE 225
Vitamin B6 10 mg 714
Folic Acid 400 µg 200
Vitamin B12 20 µg 800
Biotin 50 µg 100
Pantothenic Acid 6 mg 100
Magnesium 100 mg 27
Iron 12 mg 86
Zinc 12 mg 120
Copper 1500 µg 150
Manganese 2.5 mg 125
Selenium 100 µg 182
Chromium 50 µg 125
*NRV = Nutrient Reference Value, µg = microgram
mg = milligram, IU = International Units.

Capsule hell (Pharmaceutical Grade Gelatin [Bovine Source], Glycerin, Natural Source Colour, [Iron Oxides], Orange Flavour), Soya Bean Oil (from Soya), Magnesium Oxide, Evening Primrose Oil, Starflower Oil, Vitamin C (Ascorbic Acid), Vitamin E (DL-Alpha Tocopheryl Acetate), Niacin (as Nicotinamide), Ferrous Fumarate, Zinc Sulphate, Para-Aminobenzoic Acid, Lecithin (from Soya), Citrus Bioflavonoids, Thiamin (Vitamin B1 as Mononitrate), Vitamin B6 (as HCl), Flavouring: Natural Orange Oil, Pantothenic Acid (Calcium Salt), Manganese Sulphate, Betacarotene (Carriers: Sunflower Oil, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol), Riboflavin (Vitamin B2), Copper Sulphate, Thickener: Beeswax, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Vitamin D3 (Cholecalciferol [Carriers: Medium Chain Triglycerides, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Chromium Trichloride, Selenium (Sodium Selenite), Vitamin K, Biotin, Vitamin B12 (as Cyanocobalamin). Allergy Advice: For allergens, see ingredients in bold.