info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Vitabiotics Wellwoman 70+

Çmimi:1,500.00 L 1,350.00 L -10%

Multivitamina specifike për femra mbi 70 vjeç

30 tableta

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Suitable For

Lactose Gluten

Përshkrimi

Formulim, që kombinon 26 vitamina, minerale dhe elemente të tjera, të nevojshme për të plotësuar kërkesat nutricionale të femrave mbi 70 vjeç.
Kombinimi i bakrit me vitaminën B1 dhe hekurin ndihmon në çlirimin e energjisë dhe funksionimin normal të zemrës.
Vitamina B6, B12 dhe acidi folik marrin pjesë në formimin e qelizave të kuqe të gjakut dhe hemoglobinës.
Hekuri, jodi, zinku dhe acidi pantotenik ndihmojnë në funksionet konjitive.
Vitamina C, vitamina E dhe seleni mbrojnë nga stresi oksidativ.
Formulimit i është shtuar dhe vitamina D e nevojshme për kockat.

Përdorimi

Këshillohet 1 tabletë në ditw pas vaktit kryesor.
Tableta pihet me ujë.
Nuk përtypet.
Nuk zëvëndëson dietën ushqimore.

Përbërësit

Nutritional Information Average per tablet % EC NRV*
Lutein Esters 2 mg –
Co-enzyme Q10 10 mg –
L-Carnitine 10 mg –
Alpha Lipoic Acid (ALA) 20 mg –
Phosphatidylcholine 7 mg –
Silicon 10 mg –
Citrus Bioflavonoids 10 mg –
Betacarotene 2 mg –
Vitamin D (as D3 800 IU) 20 µg 400
Vitamin E 12 mg α-TE 100
Vitamin C 80 mg 100
Thiamin (Vitamin B1) 14 mg 1273
Riboflavin (Vitamin B2) 4 mg 286
Niacin (Vitamin B3) 30 mg NE 188
Vitamin B6 10 mg 714
Folic Acid 200 µg 100
Vitamin B12 100 µg 4000
Biotin 50 µg 100
Pantothenic Acid 6 mg 100
Iron 10 mg 71
Zinc 15 mg 150
Copper 1000 µg 100
Manganese 0.5 mg 25
Selenium 120 µg 218
Chromium 75 µg 188
Iodine 150 µg 100
*NRV = Nutrient Reference Value, µg = microgram
mg = milligram, IU = International Units.
Bulking Agents: Maltodextrin & Microcrystalline Cellulose, Vitamin C (Ascorbic Acid [Carriers: Hydroxypropylmethylcellulose & Tartaric Acid]), Zinc Sulphate, Niacin (Nicotinamide), Tablet Coating (Hydroxypropylmethylcellulose, Polydextrose, Talc, Maltodextrin, Medium Chain Triglycerides. Natural Source Colours [Titanium Dioxide, Iron Oxide Yellow, Copper Chlorophyllin]), Ferrous Fumarate, Thiamin (Vitamin B1 as Mononitrate), Phosphatidylcholine (from Soya), Silicon Dioxide, Anti-Caking Agents: Stearic Acid & Magnesium Stearate, Alpha Lipoic Acid, Vitamin E (D Alpha Tocopheryl Acid Succinate) (from Soya), Citrus Bioflavonoids, Vitamin B6 (Pyridoxine HCI), L-Carnitine Tartrate, Crosslinked Cellulose Gum, Betacarotene (Carriers: Starch, Water, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol), Vitamin D3 (Cholecalciferol, Acacia, Sucrose, Corn Starch, Medium Chain Triglycerides, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol), Lutein Esters (Sugar, Natural Vitamin E, Ascorbyl Palmitate, Gum Acacia, Hydroxypropylmethylcellulose, Zeaxanthin Esters), Co-Enzyme Q10, Pantothenic Acid (as Calcium Salt), Riboflavin, Copper Sulphate, Manganese Sulphate, Hydroxypropylmethylcellulose, Chromium Trichloride, Sodium Selenate, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Potassium Iodide, Vitamin B12 (Cyanocobalamin), Biotin. Allergy Advice: For allergens, see ingredients in bold.