info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Vitabiotics Ultra Selenium Vitamins C, E, Acai Berry

Çmimi:1,500.00 L 1,350.00 L -10%

Suplement me selen dhe vitamina për të rritur
30 tableta

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Masa

30 tableta

Brand

Formulation

Action

Suitable For

Lactose Gluten

Përshkrimi

Seleni është një mineral që merr pjesë në një sërë proçesesh të rëndësishme që ndodhin në organizëm.
Ai merr pjesë në funksionimin normal të tiroides dhe të sistemit imunitar.
Seleni është i rëndësishëm për të pasur flokë të shëndetshëm dhe thonj të fortë.
Së bashku me vitaminat C dhe E, mbron qelizat nga stresi oksidativ.

Formulimi përmban dhe acai berry, një frut Brazilian.
Rekomandohet si shtesë ushqimore tek meshkujt dhe femrat mbi 50 vjeç, tek personat me një jetë tepër aktive dhe tek ata që kërkojnë të forcojnë sistemin e tyre imunitar.

I prodhuar sipas GMP-së.
Pa laktozë.
Pa maja.
Pa ngjyrues artificialë.
Pa konservues.
I përshtatshëm për veganë.
Nuk testohet në kafshë.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji, nëse keni një problem shëndetësor të caktuar apo alergji nga ndonjë substancë specifike këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të këtij produkti.
Mund të përmbajë arra.
Ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.

Përdorimi

Rekomandohet të merret 1 tabletë në ditë bashkë me ushqimin e shoqëruar me një gotë me ujë.
Nuk përtypet.
Të mos tejkalohet doza ditore e lejuar.

Përbërësit

Microcrystalline Cellulose & Dibasic Calcium Phosphate, Vitamin C (Ascorbic Acid [Carrier: Hydroxypropylmethylcellulose]), Tablet Coating (Hydroxypropylmethylcellulose, Propylene Glycol, Ethyl Cellulose, Natural Source Colours [Titanium Dioxide, Iron Oxides]), Maltodextrin, Vitamin E (D Alpha Tocopheryl Acid Succinate) (from Soya), Anti-Caking Agents: Silicon Dioxide, Magnesium Stearate & Purified Talc, Polyvinylpyrrolidone, Polyvinylpolypyrrolidone, Acai Dry Extract (Acai [Carrier: Maltodextrin]), Sodium Selenate.