info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Vitabiotics Pregnancare Stretch Mark Cream

Çmimi:1,780.00 L 1,602.00 L -10%

Krem kundër strijave për përdorim gjatë shtatzënisë

100 ml

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Action

,

Suitable For

Specific For

Përshkrimi

Strijat krijohen si pasojë e prodhimit të pakët të kolagjenit dhe elastinës, që çon në humbje të elasticitetit të lëkurës ose si pasojë e një ndryshimi të menjëhershëm në peshë.
Kremi kundër strijave Pregnacare kombinon vitaminën C me vitaminën E, me ekstraktet e Kalendulës, Aloe Veras, Aguliçes dhe në këtë mënyrë ushqen lëkurën, zbut dhe rrit elasticitetin e saj.
Ekstraktet e qitros dhe Lavandulës i japin një aromë të lehtë dhe mjaft të pëlqyeshme.
Pa ngjyrues artificialë.
Testuar dermatologjikisht.

Përdorimi

Aplikohet çdo ditë në zonën e stomakut, kofshëve, gjoksit dhe vitheve.
Masazhohet deri në absorbim të plotë nga lëkura.
Rekomandohet të përdoret si gjatë ashtu dhe pak kohë pas shtatzënisë.

Përbërësit

Calendula Extract (Lt. Calendula officinalis)
Evening Primrose Oil (Lt. Oenothera biennis)
Aloe Extract (Lt. Aloe barbadensis)
Allantoin
Pantothenic acid (as D-Panthenol)
Vitamin E (as Alpha Tocopheryl Acetate)
Vitamin C (as Sodium Ascorbyl Phosphate)
Sodium Chloride
Magnesium Sulphate
Zinc Oxide
Menthol

Aqua, Isopropyl Palmitate, Cetyl Alcohol, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Citric Acid, Panthenol, Tocopherol Acetate (Vitamin E), Zinc Oxide, Glycerin, Glyceryl Stearate, Petrolatum, Propylene Glycol, Sodium Ascorbyl Phosphate, Hydrogenated Vegetable Glycerides Citrate, Allantoin, Phenoxyethanol, Magnesium Sulphate, Aloe Barbadensis (Aloe Extract), Hydroxyethylcellulose, Methyl Paraben, Sodium Citrate, Citrus Aurantium Dulcis (Sweet Orange) Oil, Lavendula Augustifolia (Lavender) Oil, Sodium Chloride, Menthol, Propyl Paraben, Citrus Medica Limonum (Lemon) Oil, Cetyl Stearyl Alcohol, Calendula Officinalis (Calendula Extract),Tetrasodium EDTA