info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Vitabiotics Pregnacare New Mum Hair and Skin

Çmimi:2,399.60 L 2,159.64 L -10%

Suplement me vitamina dhe minerale për femra që ushqejnë me gji
56 tableta

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Masa

56 tableta

Brand

Formulation

Suitable For

Lactose Gluten

,

Përshkrimi

Formulim, i cili synon të plotësojë nevojat nutricionale të nënave të reja.
Mund të fillohet në cfarëdolloj momenti pas lindjes.
Përmban:
-vitaminë B12 dhe hekur, të nevojshëm për të pakësuar ndjesinë e lodhjes;
-zink dhe selen, të cilët ndikojnë pozitivisht në forcimin e flokut;
-vitaminë C, që merr pjesë në sintezën e kolagjenit, një element tepër i rëndësishëm për lëkurën;
-biotinë dhe niacinë, që ndihmojnë në pasjen e një lëkure të shëndetshme;
-kalçium, një element i domosdoshëm për kockat;
-jod, i nevojshëm për sintezën e hormoneve të tiroides dhe funksionimin normal të saj;
-vitaminat B6, B12 dhe B2, që marrin pjesë në formimin e rruazave të kuqe të gjakut.
I përshtatshëm për t’u përdorur gjatë ushyerjes me gji.
Pa ngjyrues artificialë.
Pa gluten.
Pa konservues.
Pa laktozë.
Nuk testohet në kafshë.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të këtij produkti nëse jeni diagnostikuar me epilepsi, probleme të tiroides, nëse keni ndonjë problem shëndetësor tjetër apo nëse keni alergji nga ndonjë përbërës specifik i produktit.
Mund të përmbajë arra.
Pregnacare përmban hekur, i cili kur konsumohet në doza të larta nga fëmijët është tepër i dëmshëm.
Ruhet në temperaturë ambjenti.
Nuk rekomandohet të përdoret tek fëmijët.

Përdorimi

Këshillohet të pihen 2 tableta në ditë pas ushqimit, të shoqëruara me ujë.
Nuk përtypen.
Nuk rekomandohet të tejkalohet doza ditore e lejuar.

Përbërësit

Nutritional Information Average per 2 tablets % EC NRV*
Hydrolysed Marine Collagen 200 mg –
Silica 20 mg –
Citrus Bioflavonoids 15 mg –
Co Q10 10 mg –
Grape Seed Extract 15 mg –
L-Methionine 30 mg –
L-Cystine 30 mg –
Betacarotene (Natural Source) 2 mg –
Vitamin D (as D3 400 IU) 10 µg 200
Vitamin E 40 mg α-TE 333
Vitamin C 80 mg 100
Thiamin (Vitamin B1) 8 mg 727
Riboflavin (Vitamin B2) 4 mg 286
Niacin (Vitamin B3) 18 mg NE 113
Vitamin B6 8 mg 571
Folic Acid 400 µg 200
Vitamin B12 20 µg 800
Biotin 150 µg 300
Pantothenic Acid 40 mg 667
Calcium 400 mg 50
Magnesium 75 mg 20
Iron 14 mg 100
Zinc 15 mg 150
Copper 1000 µg 100
Manganese 0.5 mg 25
Selenium 100 µg 182
Chromium 40 µg 100
Iodine 150 µg 100
*NRV = Nutrient Reference Value, µg = microgram
mg = milligram, IU = International Units.

Calcium Carbonate (Carrier: Maltodextrin), Hydrolysed Marine Collagen (from Fish), Magnesium Oxide, Bulking Agent: Microcrystalline Cellulose, Vitamin C (Ascorbic Acid [Carriers: Hydroxypropylmethylcellulose & Tartaric Acid]), Tablet Coating (Hydroxypropylmethylcellulose, Hydroxypropylcellulose, Caprilic/Capric Triglycerides, Natural Source Colours: [Titanium Dioxide, Iron Oxides]), Crosslinked Cellulose Gum, Pantothenic Acid (as Calcium Salt), Vitamin E (D-Alpha Tocopheryl Acid Succinate) (from Soya), L-Cysteine, Maltodextrin, Ferrous Fumarate, Zinc Sulphate, Anti-caking Agents: Stearic Acid & Magnesium Stearate, Vitamin B12 (Cyanocobalamin [Carriers: Trisodium Citrate, Citric Acid, Maltodextrin]), L-Methionine, Citrus Bioflavonoids, Silica, Niacin (Nicotinamide), Grape Seed Extract, Thiamin (Vitamin B1 as Mononitrate), Vitamin B6 (Pyridoxine HCl), Betacarotene (Carriers: Starch, Water, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol), Co-Enzyme Q10, Vitamin D3 (Cholecalciferol, [Carriers: Acacia, Sucrose, Corn Starch, Medium Chain Triglycerides, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Riboflavin, Copper Sulphate, Manganese Sulphate, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Sodium Selenate, Chromium Trichloride, Potassium Iodide, Biotin